11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ČUDA U SENTI: TSC se sa dva igrača manje LAVOVSKI borio! Posle 12 golova presudili im penali!

18.09.2020. 00:02
FK TSC
FK TSC / Izvor: MN Press
Ovo se ne viđa svaki dan!

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole ispali su iz Lige Evrope posle poraza nakon penal serije i 6:6 u regularnom toku od rumunskog FCSB. Meč koji je odigran u Senti pamtiće se dugo i o njemu će se pričati širom sveta iz mnogo razloga.

TEŠKOM MUKOM - IZ PENALA U PRODUŽECIMA: Partizan uspeo da pobedi Sfintul u kvalifikacijama za LE (VIDEO)

BIĆE TEŠKO DA TEŽE NE MOŽE: Vojvodina saznala ime rivala u Evropi - IDU U BELGIJU

NIJE VIĐENO U PRENOSU: Stanojević progovorio o povredi Sadika, a POVREĐEN je i još jedan igrač!

Dva gola sa igračem manje, dva gola sa dva igrača manje! Tri puta neverovatan odgovor na vođstvo rivala i izboreni penali.Apsolutno poštovanje zaslužuje ekipa Zoltana Saba.

Nakon 90 ludih minuta bilo je 4:4. Dva od tih osam golova videli smo u poslednja dva minuta nadoknade. Još četiri smo dobili u produžecima u kojima se TSC dva puta vraćao iz "mrtvih" sa dva igrača manje.

Na kraju su odlučili penali. Presudila je treća serija udaraca sa bele tačke. Odbranio je golman gostiju šut Banjca, a sa druge strane svi su iz FCSB bili precizni za plasman dalje konačnim rezultatom 6:6 (5:4).

FCSB je u Bačku Toplu doputovao bez kompletnog stručnog štaba i bez čak devetorice prvotimaca. Uspeli su ipak da dovedu 14 zdravih igrača i izađu na megdan srpskom predstavniku.

Izgledalo je da će TSC prilično lako da završi posao u ovakvim uslovima u kojima se našao njihov rival. Golovima Dejana Milićevića i Borka Duronjića u 11. i 14. minutu ekipa Zoltana Saba povela je 2:0.

FCSB je ipak imao odgovor. U 25. minutu Koman smanjuje na 2:1, a domaći se u novim mukama nalaze od 44. minuta. Direktan crveni karton dobio je Dejan Ponjević i već u prvom poluvremenu Sabo je bio prinuđen da "žrtvuje" jednog napadača.

Osetila se brojčana prednost gostiju na terenu u 50. minutu kada je Man pogodio za izjednačenje, ali TSC samo minut kasnije ponovo dolazi do prednosti golom Nenada Lukića.

Novo izjednačenje dobili smo u 63. minutu kada je Man postigao drugi gol na meču, ovoga puta sa bele tačke.

Gosti su uz mnogo sreće u trećem minutu nadoknade uspeli da dođu do do vođstva i to autogolom Balaša, ali TCS je imao fenomenalan odgovor na ovaj šok. Kapiten Saša Tomanović sjajnim golom nepun minut kasnije dolazi do izjednačenja - 4:4.

Fenomelanlu šansu propustio je Silađi u 98. minutu, ali je golman gostiju odlično reagovao i odbranio svoj gol.

Silađi je u 103. minutu dobio direktan crveni karton i TSC je ostao sa devet igrača na terenu. Stigla je kazna u vidu gola Mana koji postiže het-trik i vođstva FCSB 5:4 u 105. minutu. I opet - samo minut je bilo potrebno da srpski klub odgovori. Tumbasević pogađa za novo izjednačenje u samom finišu prvog produžetka.

Ipak, tek što je počeo drugi produžetak FCSB dolazi do novog gola. Ovoga puta strelac je Petre. I tu, verovali ili ne, nije bio kraj. Bespoštedna borba TSC nagrađena je golom, novim golom kapitena Tomanovića za novo izjednačenje.

Rumunski klub je na klupi imao samo tri igrača, od kojih su dvojica bila vezisti a jedan napadač, dok je golman Dukan standardno četvrti čuvar mreže ekipe.

I pored toga nekadašnji šampion Evrope je uspeo da odigra 120 minuta i da isparira srpskom predstavniku, koji je meč završio sa dva igrača manje zbog crvenih kartona.

Potrebno je istaći da su momci iz Bačke Topole odigrano neverovatno hrabar meč i sa devetoricom se borili do poslednjeg sudijskog zvižduka, a u dva navrata – sa dva igrača manje – uspevali da izjednače samo minut nakon što su primili gol, te imali i priliku da pobede.

FCSB će u narednom kolu igrati protiv Libereca, dok je TSC završio prvi izlazak u Evropu u istoriji kluba.