ČUVAJU TRON: Jang Bojs remijem protiv Bazela korak bliže tituli (FOTO)

05.11.2017. 18:33
Jang Bojs
Jang Bojs / Izvor: Profimedia
Crno-beli 23. novembra dočekuju predstavnika Švajcarske u Ligi Evrope.

Veliki derbi Švajcarske između Bazela i Jang Bojsa završio se remijem (1:1). Ovakvom epilogu više su se obradovali gosti jer su sada nadomak titule.

OLUJA NA TVITERU: Zašto Partizan igra tek od 80. minuta, a ko traži KALČOPOLI (FOTO)

IGRAČ ZVEZDE PRIZNAO: Voleo bih da Partizan PROĐE grupu Lige Evrope! (FOTO)

Naime, Jang Bojs je trenutno prvi na tabeli švajcarske Super Lige, sa 30 bodova nakon 14 kola, dok je Bazel drugi sa sedam bodova manje.

Što se samog meča tiče, u prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda su domaći fudbaleri poveli u 57. minutu, strelac je bio iskusni vezista Serej Die. Ipak, gosti iz Berna se nisu predavali, uveo je trener Jang Bojsa u 64. minutu u igru i sjajnog Nsamea. Taj poteu se ispostavio kao ključan jer je Kamerunac 15 minuta kasnije postigao gol za 1:1.

Miralem Sulejmani
Miralem Sulejmani / Izvor: Profimedia

Do kraja nije bilo promene rezultata, a Miralem Sulejmani je odigrao svih 90 minuta u dresu gostujuće ekipe.

Podsetimo, u narednom kolu grupne faze Lige Evrope, ekipa Jang Bojsa 23. novembra gostuje u Beogradu ekipi Partizana, u duelu koji bi mogao da donese odluku o drugoj poziciji na tabeli te grupe i plasmanu u nokaut fazu takmičenja.