DER KLASIKER: Bajern rešio pitanje šampiona, majstorija Kimiha! (VIDEO)

26.05.2020. 20:21 20:25
bajer
bajer / Izvor: Reuters
Odigrana premijerna utakmica 28. kola Bundeslige.

Na praznom Vestfalenu odigran je popularni Der Klasiker. Utakmica sezone u Nemačkoj između Borusije iz Dortmunda i Bajerna iz Minhena pripala je gostujućoj ekipi rezultatom 0:1 (0:1).  Ovom pobedom Bavarci su praktično obezbedili jubilarnu 30. titulu šampiona.

NEKADAŠNJI REPREZENTATIVAC TVRDI: On može postati novi Luka Jović! (FOTO)

VRATIO SE NA OPŠTE ODUŠEVLJENJE: Reprezentativac Srbije na MARAKANI

SKANDAL U FIFA: Optužen za seksualno napastvovanje (FOTO)

Utakmica je obilovala brojnim šansama, prva poluvreme je prošlo u apsolutnoj dominaciji domaćih. Međutim, popularni Milioneri nisu uspeli dobru igru da krunišu golom. I kada su se fudbaleri spremali da odu na zasluženu pauzu, usledio je momenat inspiracije Džošue Kimiha. Reprezentativac Nemačke je u 43. minutu, sjajnim lob udarcem, sa nekih 18. metara savladao Romana Burkija i doneo nezasluženu prednost ekipi Hansa Ditera Flika.

Drugo poluvreme proteklo je u napadima domaćina iz Dortmunda, ali mreža Manuela Nojera je mirovala. Najbolju šansu propustio je Erling Haland  u 59. minutu. Norvežanin je šutirao sa 10 metara, a isprečio se sumnjivom intervencijom Džerom Boateng. Naime, štoper Bajerna je prilikom klizećeg starta odigrao rukom, međutim VAR se nije oglasio, dosuđen je samo korner.

Ovom pobedom, Bavarci su stekli 7. bodova prednosti u odnosu na najljućeg rivala. Borusiji ostaje nada da će u preostalih 6 utakmica prvenstva uspeti da ostvari što bolji rezultat, uz narvano, par lošijih rezultata ekipe sa Alijanc Arene.

Pogledajte kako izgleda Sofija Milošević, devojka Luke Jovića.