16°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

DERBI ITALIJE: Sudija Marijani šokirao Inter, bezopasni Juve se izvukao na Đuzepe Meaci (VIDEO)

24.10.2021. 22:49
Paulo Dibala
Paulo Dibala / Izvor: Profimedia
Stara dama sa penala stigla do boda.

Najveća utakmica italijanskog fudbala između Intera i Juventusa završena je bez pobednika - 1:1 (1:0). Meč 9. kola na stadionu Đuzepe Meaca obeležio je sudija Mauricio Marijani. Naime, arbitar iz Rima je nakon sugestije iz VAR sobe u 87. minutu pokazao na belu tačku, sa koje je Paulo Dibala bio precizan.

GRČKA JE CELA CRVENO-BELA: Olimpijakos u velikom derbiju savladao PAOK

STANKOVIĆ: Navijači su igrač utakmice

BRUKA NA OLD TRAFORDU: Liverpul PETARDOM razbio Junajted

Inter je poveo u 17. minutu golom bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeke. Pogotku je prethodio sjajan šut Hanaka Čahanoglua sa 25 minuta, a nakon što je Turčin pogodio stativu lopta se, na nesreću gostiju, odbila na nogu iskusnog napadača kome nije bilo teško da je pošalje u praznu mrežu.

Neroazuri su održavali prednost u ne toliko interesantnom duelu na "Đuzepe Meaca" stadionu sve do finiša kada je sudija Marijani u 87. minutu posle VAR provere pokazao na belu talku.

Odgovornost je preuzeo Paolo Dibala koji je u 120 sekundi kasnije realizovao najstrožu kaznu i postavio konačnih 1:1.

Nakon novog osvojenog boda Inter je na trećoj poziciji sa 18 bodova, dok je Juventus šesti sa dva boda manje.