DOMINACIJA JE DOBILA SVOJU POTVRDU: Bajern je šampion Evrope!

23.08.2020. 22:53
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters
Nemci šeti put najbolji na Starom kontinentu.

Ako je bilo dileme, više je nema! Bajern Minhen je pobednik Lige šampiona i od večeras je zvanično najbolji tim Evrope. U velikom finalu u Lisabonu, na praznom La Lužu, savladan je PSŽ sa 1:0 (0:0), a gol odluke postigao je Kingsli Koman u 59. minutu. "Kaznenoj ekspediciji" iz Nemačke ovo je šesti "ušati" pehar, prvi nakon sezone 2012/2013.

BRUKA I SRAMOTA ALBANACA: Navijači Tirane ispratili ekipu na DUEL sa Zvezdom! Ismejavali smrt pokojnog Marka Ivkovića (VIDEO)

PROBLEM ZA FLIKA: Bavarci OSLABLJENI u nastavku finala Lige šampiona!

EKVADORAC KOJEG SU DELIJE OBOŽAVALE: Vreme provedeno u Zvezdi mi je jako bitno!

Prvo poluvreme je bilo prilično dinamično. Šanse su se ređale sa obe strane, nedostajali su samo golovi. Robert Levandovski je bio najkonkretniji u Bajernu, Poljak je prvo pogodio stativu u 22. minutu, da bi u 31. šutirao glavom pravo u Kejlora Navasa. Nojer je spasavao Bavarce u nekoliko navrata, a najbolju priliku za francuskog predstavnika propustio je Kilijan Mbape u 45. minutu susreta.

U prvom minutu sudijske nadoknade desila se sporna situacija. Komana je u kanzenom prostoru "svetaca" oborio Tilo Kerer, ali Domeniko Orsato je u konsultaciji sa VAR-om odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Za razliku od prvog dela susreta, drugi deo je počeo prilično mirnije i opreznije sa obe strane. Tek po neka pretnja sa distance. Kako je vreme prolazilo Bajern je uspostavljao sve veću dominaciju, a "kruna" toga stigla je u 59. minutu kada je Koman na asitenciju Džošue Kimiha savladao Navasa. Parižani su nakon pogotka klonuli duhom, jalovi napadi Nejmara, Paredesa, Mbapea, lako su zaustavljali odbrambeni igrači crvenih. Poslednjom linijom odbrane fantastično je komandovao David Alaba.

Na samo sebi svojstven način, izabranici Hansa Ditera Flika su rutinski priveli meč kraju i osvojili treći trofej u ovoj sezoni.

Pogledajte kako izgleda Polina Grecki, ćerka hokejaške legende Vejna Greckog.