10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

ODMAH DOBIO KAZNU: Vardi u zanosu slomio LGBT korner zastavicu, na Ostrvu ga RAZAPINJU

07.12.2020. 11:23
Džejmi Vardi
Džejmi Vardi / Izvor: Foto: Youtube printscreen/ Futbol Holic
Prilično jasno da nema homofobije, već čiste fudbalske strasti.

Džejmi Vardi je postigao pogodak u 90. minutu na meču svog Lestera i Šefilda, te na taj način doneo pobedu 2:1 svom timu. Gol je proslavio tako što je uklizao i polomio korner zastavicu koja je bila u bojama LGBT zajednice.

Pozovi Mozzart asistenta – uplati avans sa kućnog praga!

PRONAĐEN NAPADAČ ZA PARTIZAN Visoki špic se vratio u Srbiju i poručio: "Vrlo sam srećan"

ŠANSA KARIJERE: Radonjić odlazi iz Marseja u još jaču ligu?

Odmah je  dobio kaznu u vidu žutog kartona, što je primereno postupku, ali je veliko pitanje da li je Vardi uopšte to uradio zato što je baš zastavica LGBT zajednice u korneru.

Imajući u vidu momenat, pišu engleski mediji, gde napadač postiže pogodak u poslednjim minutima susreta na gostovanju i donosi sva tri boda svojoj ekipi, vrlo je verovatno da slavlje uopšte nije išlo u tom smeru kojim se potencira.

Takođe, Vardi je veliki navijač Šefild Venzdeja, tako da je ranije na stadionu Šefild junajteda često dobijao zvižduke. Napadač Lestera je nemali broj puta burno proslavljao golove protiv ove ekipe, tako da nije iznenađenje ni ovo šutiranje zastavice.

Većina ostrvskih medija upravo tvrdi da Vardijevo slavlje nije imalo homofobičnu konotaciju, već da je u izlivu emocija samo sve iskalio na zastavicu. Ipak, postoji i neka druga strana u manjini koja osuđuje ovakav gest Vardija. Iz Fudbalskog saveza Engleske još uvek nema reakcije.