EKSPRESNO: Ajaks prekinuo NEVEROVATAN niz Filipsovaca u VELIKOM derbiju! (VIDEO)

10.12.2017. 20:37
PSV
PSV / Izvor: Youtube Printscreen
PSV konačno zaustavljen.

Najzanimljiviji meč 15. kola holandske lige odigran je na Amsterdam Areni. Ajaks je u velikom derbiju ugostio PSV, koji je do ovog meča imao 10 uzastopnih pobeda. A onda su Filipsovci pretrpeli ubedljiv poraz (3:0).

Mreže su mirovale do 61. minuta, a onda je Ajaks za nepunih 11 primio čak tri gola i pognute glave napustio teren. Vođstvo Kopljanicima doneo je David Neres, posle kornera precizno je uhvatio loptu na ivici šesnaesterca i po zemlji pronašao put do cilja.

PODRŠKA RUSIMA: Delije razvile TRANSPARENT sa MOĆNOM porukom! (FOTO)

Prednost je duplirao Lase Šone u 64. minutu. Posle odlične akcije, opalio je sa slične razdaljine kao i Neres, iznenadivši kompletnu odbranu lidera za 2:0.

Konačan rezltat postavljen je u 73. minutu. Grešku zadnje linije Ajaksa, iskoristio je Doni van de Bek i na asistenciju Neresa stavio tačku na sjajno izdanje domaćina.

PSV je i dalje prvi sa 39 bodova u 15 kola, ispred AZ Alkmara koji je sakupio 34, dok klub iz Amsterdama ima 32 boda.

Najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.