EL KLASIKO: Svađa, ISKLJUČENJE, povreda NAJBOLJEG i šampionsko SLAVLJE na ulicama Katalonije! (VIDEO)

06.05.2018. 22:41
Klasiko
Klasiko / Izvor: Reuters
Derbi obilovao uzbuđenjima.

Kakav El Klasiko u Kataloniji! Sve ono zbog čega publika dolazi na tribine, viđeno je na Kamp Nou. Od lepih poteza, golova, "varnica"... Na kraju, nije bilo pobednika, ali su navijači širom sveta uživali u spektaklu: Barselona - Real 2:2.

Obzirom da su izabranici Ernesta Valverdea još ranije obezbedili titulu, očekivao se slavljenički špalir na Kamp Nou. Do toga, međutim, nije došlo, ali su Mesi i drugovi želeli da skinu skalp večitom rivalu. Na kraju morali su da se zadovolje bodom, koji ima težinu pobede.

OTKRIVENO: Evo zašto Zvezdi nije DOZVOLJENO da putuje u Gračanicu! (FOTO)

JOKAN POSLE PORAZA: Zbog OVOGA sam razočaran! Jedna STVAR me čini srećnim! (FOTO)

Prvo poluvreme donelo je pregršt uzbuđenja. Šampion je krenuo silovito i već u četvrtom minutu najavio da će prvi stići do gola. Luis Suarez je ispratio precizno dodavanje unutar šestnaesterca i šutirao u donji desni ugao, ali odbrana Madriđana je na vreme izblokirala njegov pokušaj.

Što mu tada nije pošlo za nogom, Urugvajac je ispravio nekoliko trenutaka kasnije. Na isteku 10. minuta prihvatio je centaršut Serhija Roberta i iz drugog šuta u gol Navasa doneo Barsi prednost - 1:0

PREMIJER LIGA: Armejci UNIŠTILI Božovićev Arsenal (FOTO).

Samo četiri minuta trajala je radost Katalonaca, pošto je ubrzo najbolji igrač planete Kristijano Ronaldo uspeo da nadmudri Pikea i pored uspavane odbrane Barse ugura loptu u mrežu. Prethodno je Karim Benzema prihvatio centaršut i glavom produžio loptu ka Portugalcu, koji je iz blizine uspeo nekako da pronađe put do cilja za 1:1.

Do odmora Ronaldo je imao još tri puta priliku da se proslavi, ali njegovi udarci bili su bezopasni po Ter Štegena. Dodatne probleme šampionu napravio je Serhio Ramos, pošto je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena zaradio isključenje, pošto je ošamario Marsela. Arbitru Hernandezu to nije promaklo, pa ga je poslao u svlačionicu.

Zanimljiva je bila odluka sudije da zbog mnogo grubljeg faula Bejla nad Umtitijem, kada je Velšanin nagazio Francuza, ne dodeli igraču Reala ni žuti karton.

Iako brojčano slabiji, fudbaleri Barselone uspeli su da već na startu drugog poluvremena dođu do nove prednosti. Ponovo je Suarez bio u centru pažnje, u 52. minutu oduzeo je loptu istrčao u kontri i nesebično u šesnaestercu uposlio Mesija, koji se sa 12 metara odlučio na šut pored Kazemira i Ramosa, pogodivši donji ugao gola Madriđana - 2:1.

Odmah u sledećem napadu mreža gostiju ponovo se zatresla, učinio je to Suarez, ali su sudije poništile gol Urugvajca jer je bio u ofsajd poziciji.

Mali pad u igri Reala osetio se izlaskom Kristijana Ronalda, Portugalca je početkom drugog dela zbog povrede zamenio Marko Asensio, pa je trener Zidan ostao na mukama ostavši bez najboljeg.

Ispostavilo se da je Francuz napravio pun pogodak sa izmenom, pošto je upravo Asensio u 72. minutu bio najzaslužniji za novo izjednačenje Kraljevića. Posle njegovog dodavanja, Velšanin je opalio sa distance posred gola i nadmudrio nemoćnog Ter Štegena za konačnih - 2:2.

BARSELONA - REAL 2:2 (1:1)

STADION: Kamp Nou.

GLEDALACA: 97.939

STRELCI: Suarez 10. Mesi 52. - Ronaldo 14. Bejl 72. minut.

SUDIJA: Hernandez.

ŽUTI KARTONI: Suarez, Mesi, Rakitić (Barselona), Načo, Varan, Ramos, Bejl, Marselo (Real).

CRVENI KARTON: Roberto (Barselona).

BARSELONA: Ter Štegen, Roberto, Umtiti, Pike, Alba - Buskets, Rakitić, Inijesta (58. Paulinjo), Kutinjo (46. Semedo) - Suarez (90. Alkaser), Mesi.

REAL: Navas, Načo (68. Lukas), Ramos, Varan, Marselo - Kros (85. Kovačić), Kazemiro, Modrić - Ronaldo (46. Asensio), Benzema, Bejl.

Barselona je pobedom ostala na čelu tabele sa 87 bodova, dok je Real na trećoj poziciji sa 72, tri manje od gradskog rivala, drugoplasiranog Atletika.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.