13°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

EP U FUTSALU: Srbija u poslednjim trenucima meča stigla do izjednačenja protiv Slovenije (VIDEO)

30.01.2018. 19:52
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Orlovi odigrali nerešeno - 2:2.

Futsal reprezentacija Srbije na premijeri Evropskog prvenstva igrala je nerešeno protiv domaćina Slovenije - 2:2. Domaćin je vodio 2:0, izabranici Gorana Ivančića uspeli su da prepolove zaostatak pre poluvremena, a konačnih 2:2 postavljeno je u poslednjem minutu, 28 sekundi pre kraja utakmice, pred 12.000 gledalaca u dvorani 'Stožice'.

Zbog suspenzija prenesenih iz kvalifikacija, nisu igrali kapiten Marko Perić i golman Miodrag Aksentijević. Selektor Goran Ivančić imao je još mnogo problema sa povredama igrača, pa je tako ostao bez Pršića.

Rivali su u meč ušli oprezno. Prvi gol viđen je u 4. minutu, precizan je bio Fetić, koji je prošao po desnoj stran, a lopta je prošla kroz noge golmanu Momčiloviću. Nedugo zatim imao je priliku i Rajčević, ali nije bio uspešan. Kako je meč odmicao, naši igrači su bili agresivniji, pa je u 13. minutu Kocić imao odličnu akciju. On je obišao i golmana Puškara, ali je onda pogodio samo spoljnji deo mreže.

U 15. minutu domaćin je uvećao prednost, strelac je bio Vrhovec. U jeku "srpske ofanzive" domaćin je duplirao vođstvo. Korner sa leve strane izveo je Fideršek, a Vrhovec je uhvatio volej i zatresao mrežu.

Uspeli su naši igrači da smanje prednost i to u 18. minutu, u strelce se upisao Ramić. Opalio je snažno iz daljine, lopta je zakačila jednog slovenačkog reprezentativca i završila u mreži.

U drugi segment igre ušlo se bez većih uzbuđenja. Agresivnije je krenula Slovenija, ali su na kraju naši futsaleri uspeli da stignu do izjednačenja i to pola minuta pre kraja, a tu radost doneo je Kocić, a Srbija tim golom postaje neporažena na startu prvenstva. U finišu je selektor Ivančić izveo golmana Momčilovića kako bi Orlovi imali igrača više u polju, što se isplatilo. Kocić je šutirao, Tomić malo promenio pravac lopti i ona je završila u mreži za konačnih 2:2!

KOKEZA U DRUŠTVU ČEFERINA I LAKOVIĆA

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije, Slaviša Kokeza, bio je uz naše momke u Areni Stožice, a utakmicu je posmatrao u društvu prvog čoveka Evropske fudbalske unije, Aleksandra Čeferina, Teodora Teodoridisa, generalnog sekretara UEFA i Zorana Lakovića, nekada prvog operativca naše „kuće fudbala“ a sada direktora Nacionalnih selekcija UEFA. Meču su prisustovale i mnoge legende, među njima i Dejan Stanković, takođe službenik UEFA, zatim Luis Figo, Mile Aćimović, bivši reprezentativac Slovenije, koji je izveo početni udarac.

Srbija u četvrtak igra protiv Italije. Orlovi "brane" polufinale, u kome je igrala na prošlom kontinentalnom šampionatu, pre dve godine u Beogradu.

STRELCI: 1:0 Tepić 4, 2:0 Vrhovec 15, 2:1 Ramić 18, 2:2 Tomić 40. Arena Stožice. Gledalaca: oko 10.000. Žuti kartoni: Mordej, Totošković (Slovenija), Momčilović, Tomić (Srbija).

SLOVENIJA: Puškar, Mordej, Čujec, Osredkar, Vrhovec. Sever, Bizjak, Širok, Totošković, Turk, Fetić, Štendler, Čeh, Fideršek.

SRBIJA: Momčilović, Rakić, Kocić, Simić, Rajčević. Vulić, Matijević, Milosavac, Ramić, Tomić, Stanković, Radovanović.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.