7°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

NESLAVNO: Poraz i CRVENI karton na OPROŠTAJU Orlića od Evropskog prvenstva u Poljskoj! (VIDEO+FOTO)

23.06.2017. 22:35
mlada reprezentacija Srbije
mlada reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Kraj.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije bez pobede se oprostila od Evropskog prvenstva u Poljskoj! Izabranici Nenada Lalatovića i pre meča protiv Španije nisu imali šanse za prolaz, a u poslednjem 3. kolu doživeli su i drugi poraz na takmičenju, od Crvene Furije 0:1 (0:1).

EP U POLJSKOJ: Đurđević spasio Srbiju PORAZA (VIDEO+GALERIJA)

LALATOVIĆ: Nismo imali sreće kao na Novom Zelandu, ali ima stvari koje bih promenio

Jedini gol na meču, postigao je igrač Barselone Denis Suarez, iako je Srbija već na startu mogla da povede. Prvu ozbiljnu šansu, Orlići su imali u 3. minutu: Veljković je dugom loptom našao Gaćinovića, a ispred Đurđevića odbrana intervenisala u korner. Posle centaršuta, Miloš Veljković se našao usamljen na drugoj stativi i prebacio je prečku (više pročitajte OVDE).

Uzvratio je Injaki Vilijams u 9. minutu, šutiravši sa ivice šesnaesterca, ali je odbrana na vreme intervenisala i otklonila opasnost.  Mogla je Crvena Furija do vođstva, nekoliko trenutaka kasnije. Odličnu asistenciju Denisa Suareza, prihvatio je Borha Majoral, za delić sekunde zakasnio je Veljković, ali se Manojlović nije dao iznenaditi i sjajnom reakcijom sačuvao je mrežu.

POBEDA JE IMPERATIV: Lalatović se odlučio za OVE MOMKE protiv Makedonije (SASTAVI)

Trčali su Španci prema sudiji Mažeiku, zahtevajući da pokaže na "belu tačku" u 18. minutu, posle ubačaja Suareza i duela Filipović - Majoral, ali je litvanski arbitar samo okrenuo glavu. Nije prošlo dugo, a najbolji strelac Superlige je "žmureći" uposlio Živkovića, koji je iz blizine bio neprecizan.

GRUJIĆ DOBIO MOĆNOG SAIGRAČA: Liverpul doveo prvo pojačanje, veliku zvezdu Serije A (FOTO)

Kazna za promašaje, Lalatovićevu četu stigla je u finišu poluvremena. Na isteku 38. minuta  Denis Suarez je umakao odbrani i na sjajno dodavanje Alvara Odriozole sa osam metara savladao nemoćnog Manojlovića za - 1:0.

Ukazala se Špancima još jedna prilika, odmah posle vodećeg gola, Karlos Soler je učinio nešto poput Veljkovića na početku meča. Primio je loptu u šesnaestercu, ostao sam i tukao po sredini gola, ali daleko i neprecizno.

MNOGO RAZLOGA ZA BRIGU: Zvezda bleda pred evropski start, dobitak - STANKOVIĆ!

Snovi oko rezultatskog preokreta, pali su posle isključenja Uroša Đurđevića. Napadač Partizana i kapiten Orlića, neslavno se oprostio od selekcije, pošto je laktom u lice Mikela Merina.

mlada fudbalska reprezentacija Srbije
mlada fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Već na startu drugog dela, Suarez je imao šansu da još jednom nadmudri neopreznog Manojlovića, golman Zvezde je pogrešio, ali se odmah potom ispravio i iz popravnog ostao nesavladan. Golman Orlića je i u 60. minutu sjajno intervenisao ispred Vilijamsa, koji je loše prihvatio loptu i dozvolio Filipu da se istakne.

IZNENADNI GOST: Zvezdu na Zlatiboru gledao i Nikola Peković!

Samo šest minuta kasnije, ponovo je vezista Barselone mogao da se proslavi. Iz izgledne prilike u šesnaestercu, tukao je neprecizno pored stative. Šut Nemanje Maksimovića (79.), otišao je pored stative, kao i Borhe Majorala nekoliko minuta kasnije po sredini gola, kada je Manojlović bio dobro postavljen.

LEONARDO I DALJE ZBUNJUJE GROBARE: Postavio sliku sa porukom, a svi se pitaju koje je ZNAČANJE (FOTO)

U 83. minutu Filip Manojlović je izveo odbranu turnira! Posle šuta Ojarzabala, refleksnom intervencvijom srpski golman izmamio je aplauze sa tribina stadiona u Bidgošću. Nije prošlo ni 120 sekundi, a Orlići su mogli da izjednače: udarac Andrije Živkovića sa deset metara, čuvar mreže Furije bukvalno je iščupao loptu da na pređe gol-liniju.

Srbija - Španija 0:1 (0:1)

STRELAC: Suarez u 38. minutu.

STADION: "Zdzislav Kžiškovjak".

GLEDALACA: 12.058

SUDIJA: Gediminas Mažeika (Litvanija).

ŽUTI KARTONI: Đurđević, Jovanović (Srbija), Merino (Španija).

CRVENI KARTON: Đurđević (Srbija).

SRBIJA: Manojlović, Antonov, Filipović, Jovanović, Veljković, Gaćinović, Maksimović, Lukić (od 87. Plavšić), Živković, Radonjić (od 72. Ristić), Đurđević.

ŠPANIJA: Lopez, Odriozola, Hoze-Gaja, Gonzales, Merino, Soler, Ernandez, Suarez, Ojarzabal, Majoral, Vilijams.