EP ZA MLADE: Očajna Srbija! VAR dva puta kaznio Orliće, neoprezno isključenje Jovanovića i promašaji Jovića (VIDEO)

17.06.2019. 20:25
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: Foto: Tanjug/AP
Izabranici Gorana Đorovića podbacili.

Mlada reprezentacija Srbije razočarala je na startu Evropskog prvenstva u Italiji i San Marinu. Orlići su poraženi od Austrije rezultatom 2:0 (1:0) i umanjili šanse da se nađu u polufinalu šampionata Starog kontinenta.

SKANDAL NADOMAK ZAGREBA: Hrvatski huligani NAPALI sina Zvezdine legende

GROBARI U TRANSU: Partizan dovodi NOVOG LEONARDA (VIDEO)

PRESTANI DA ZAVAĐAŠ DVA OKA U GLAVI: Binić uputio BRUTALNU poruku Savićeviću koja je ZATRESLA region

Izabranici Gorana Đorovića podbacili su, iako su bili favoriti. Austrija je predvođena Horvatom i Volfom očitala lekciju našim igračima.

Austrijanci su poveli u 38. minutu golom Volfa. Horvat je pogodio stativu, Volf je sve pomno pratio i smestio loptu u praznu mrežu. Fudbaleri Srbije su reklamirali da je bio ofsajd, ali je posle VAR provere pogodak priznat. Opravdano, jer je gol zbilja bio regularan.

Imao je rival više od igre, golman Boris radunović je u nekoliko situacija spasao Orliće, koji su mogli u prvom dleu drugog poluvremna do remija. Međutim, novi napadač Reala Luka Jović nije iskoristio dva zicera (kod prvog je pogodio prečku)

Kada su kola krenula nizbrdo nije bilo zaustavljanja, pa je Vukašin Jovanović u 75. minutu zaradio crveni karton. defanzivac srbije je neoprezno startovao i posle VAR pregleda je morao u svlačionicu. prema nezvaničnim informacijama vulfu je slomljnea noga.

Posle ovog faula Austrija je duplirala prednost u 78. minutu. Horvat je golom iz slobodnog udarca materijalizovao sjajnu partiju.

STADION: Nereo Roko u Trstu.

SUDIJE: Ekber (Švedska).

STRELCI: Volf u 38 i Horvat u 78. minutu.

SRBIJA: Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović (od 58. Ranđelović), Pantić (od 58. Račić) – Živković, Radonjić, Jović.

AUSTRIJA: A. Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Lajnhart, Ljubić – Horvat, K. Šlager, Volf – Honsak (od 84. Balić).

Pogledajte kako izgleda Rakel Jakob, devojka golmana Porta Žozea Saa.