7°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

EP ZA MLAĐE SENIORE U JEVLEU: Nova MEDALJA za Srbiju! Milica Gardašević BRONZANA u Švedskoj!

14.07.2019. 18:37
Milica Gardašević
Milica Gardašević / Izvor: Foto: ASS
Srpska atletičarka ostvarila sjajan rezultat.

Novo odličje osvojili su takmičari Srbije na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u švedskom gradu Jevleu. Posle Elzana Bibića, koji se okitio bronzanom medaljom u trci na 1.500 metara, bronzu je prigrlila i Milica Gardašević u skoku u dalj.

KAKAV DAN ZA SRBIJU: Posle srebra Zdelara, Dostanić i Relić postale šampionke Evrope

EP ZA MLAĐE SENIORE: Bibiću bronza na 1.500 metara

SP U MEKSIKU: Juniorke posle preokreta savladale Argentinu

Atletičarka iz Novog Sada je skokom od 6,43 metara došla do sjajnog rezultata, iako početak nije obećavao takav epilog.

Naime, Milica je u prve dve serije napravila prestup, da bi u trećoj skočila 6,21 i sa petog mesta ušla u naredne tri serije. Usledio je skok do 6.39 metara, što je u tom trenutku bilo dovoljno za četvrto mesto, sa samo santimetrom zaostatka za trećeplasiranom Homajer iz Nemačke.

Evropska šampionka za juniorke iz 2017. godine uspela je u petoj seriji sa skokom od 6,43 dođe ipak do bronzane medalje. Sara Lukić (20), druga predstavnica Srbije u finalu u skoku udalj, takmičenje je završila na 10. poziciji sa rezultatom 6.04.

Francuskinja Hilari Kpača je opravdala ulogu favorita i osvojila zlatnu medalju, skočivši 6.73 metara. Srebro je završilo na grudima Petre Beati Farkaš, Mađarica je ličnim rekordom (6.55 metara) došla do ogromnog uspeha.

Pogledajte kako izgleda britanska teniserka Keti Bulter.