12°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

EPSKI PREOKRET U FINALU KOPA LIBERTADORES: Gabigol za tri minuta srušio snove navijačima Rivera (VIDEO)

23.11.2019. 22:58
Gabrijel Barbosa
Gabrijel Barbosa / Izvor: Reuters
Flamengo je šampion Južne Amerike.

Fudbaleri Flamenga savladali su River Plejt u finalu Kopa Libertadores rezultatom 2:1 posle epskog preokreta. Utakmica za trofej igrala se na stadionu Monumental u Limi, glavnom gradu Perua, a Argentince je u uvodnom delu meča u vođstvo doveo Rafael Santos Bore. Međutim, u 89. i 92. minutu je Gabrijel Barbosa dva puta savladao golamana Franaka Armanija i doneo je veliko slavlje svojim navijačima.

SPREMA SE LJUTA BITKA: Večiti rivali i bogati Arapi se uhvatili u koštac za rasnog GOLGETERA

VELIKO POJAČANJE ZA SRBIJU: Kokoškov će Orlovima priključiti NBA igrača

POSLE ŠOKANTNOG ISPADANJA OD RUSIJE U DEJVIS KUPU: Đoković ostaje bez trenera (FOTO)

Prvo uzbuđenje na meču dogodilo se u 14. minutu kada je Rafael Bore i zatresao mrežu Flamenga. Lopta je do Kolumbijca došla uz dozu sreće nakon što ju je Ignasio Fernandez jedva sustigao da ne izađe van granica igrališta, ali je Bore preciznim udarcem savladao Dijega Alveša.

Do kraja prvog poluvremena viđena je samo još jedna šansa i to ponovo za River. Ezekjel Palasios je opalio po lopti sa velike udaljenosti, ali je ona prošla malo van okvira gola i sreća je tada pogledala Flamengo.

Početak drugog poluvremena je pripao brazliskom timu, ali uzalud. Igrao se 58. minut kada je Everton Ribeiro dobro šutirao, ali se intervencijom istakao golman Rivera Franko Armani. Samo tri minuta kasnije Gabrijel Barbosa je šutirao, a lopta je u neposrednoj blizini pogodila jednog defanzivca Argentinaca u ruku, međutim, posle konsultacija sa sudijama iz VAR sobe glavni arbitar Čileanac Roberto Tobar Vargas odlučio je da ne pokaže na belu tačku.

Posle te dve prilike naleti Flamenga su postali nešto slabiji, a prvu sledeću veliku priliku imao je River deset minuta pre kraja meča. U odličnoj situaciji da otkloni sve dileme oko pobednika bio je Palasios, ali je šutirao pored gola iz jako dobre pozicije.

Kako to obično biva u fudbalu, kazna je usledila u najgorem mogućem trenutku po River. Igrao se 89. minut kada je centarfor Flamenga Gabrijel Barbosa odlično ispratio akciju svojih saigrača i smestio loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Gabigol je ponovo zatresao mrežu Rivera i režirao je pravu dramu. Brazilacv je iskoristio grešku defanzivaca argentinskog velikana i pogodio je metu.

Da to ne bude sve, pobrinuli su se ponovo Gabrijel Barbosa i Ezekjel Palasios koji su u poslednjem minutu sudijske nadoknade u velikoj gužvi dobili crvene kartone zbog nesportskog ponašanja.

Pogledajte kako izgleda Katrina Maria, poznata navijačica Mančester junajteda.

OVO SE RETKO VIĐA: Baš UBEDLJIVA pobeda u Večitom derbiju

CRNO-BELI REŠAVAJU PRVI PROBLEM: Partizan pronašao beka (FOTO)

SVE SE DESILO ZA NEKOLIKO MINUTA: Utakmica Sitija i Čelsija rešena posle brzog preokreta (VIDEO)

VUKANOVIĆ: Drago mi je zbog gola, prijaju pohvale trenera Milojevića

PARTIZAN OČEKUJE NAJTEŽA UTAKMICA U SEZONI: AZ nastavio da GAZI! Holanđani u STRAHOVITOJ seriji - 24:0