fbpx
Skip to main content
Holadnija

HOLANDIJA JE U OSMINI FINALA! Austrija u poslednjem kolu protiv Ukrajine za prolaz dalje (VIDEO)

Jodleri bezopasni u Amsterdamu.

Fudbaleri Holandije plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva. Oranje je na Johan Kroj areni savladalo Austriju rezultatom 2:0 (1:0) u meču drugog kola grupe „C“.

RONALDO NALJUTIO UEFA: Doneto pravilo o sklanjanju pića na konferencijama za medije

GEST VREDAN POMENA: Danci i Belgijanci prekinuli meč u čast Kristijana Eriksena (VIDEO)

EURO: Belgija u drugoj fazi, Danci pred ispadanjem (VIDEO)

Holanđani su od prvog sudijskog zvižduka krenuli sa napadima. Inicijativa na početku meča isplatila se već u 11. minutu. Depaj je posle nesmotrenog starta Alabe nad Damfrisom bio precizan sa bele tačke.

Usledila je prava uspavanka posle pogotka Oranja. Izabranici Franka de Bura su se koncentrisali na defanzivu, a tek u finišu prvog dela su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali Depaj i Vajnaldum su bili neprecizni.

U nastavku susreta ista pesma. Holanđani su čekali svoju priliku iz kontranapada, a istu su dočekali u 67. minutu. Malen je odlično istričao desetak metara, uposlio Damfrisa koji sa nekoliko metara trese mrežu Bahmana.

Do kraja susreta rezultat se nije menjao, tri boda su ostala u Amsterdamu. Holadnija je drugim trijumfom u grupi obezbedila plasman u osminu finala, dok će se za drugo mesto u međusobnom duelu boriti Austrija i Ukrajina.

Novo pojačanje Crvene zvezde, Aleksandar Dragović odigrao je 84. minuta za Jodlere. Iskusnog štopera je u finišu meča zamenio Filip Lajnhart.

90. minut
Kraj utakmice! Holandija - Austrija 2:0.

84. minut
Prvi udarac u okvir gola Holandije. Onisivo glavom puca pravo u Stekelenburga.

75. minut
Austrija nema šta da izgubi. Jodleri moraju da krenu u ofanzivu.

67. minut
GOOOOOL! Damfris je strelac na asistenciju Malena - 2:0.
60. minut
De Liht je pokušao posle rikošeta u šesnaestercu. Udarac štopera Juventusa prolazi tik pored stative.

50. minut
Obećavajući nastavak utakmice. Otvoreno sa obe strane, sa puno trčanja i borbe na sredini terena.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Holandija - Austrija 1:0.
40. minut
Veliki promašaj Depaja! Ofanzivac je sa nekoliko metara šutirao preko prečke.

33. minut
Austrija dolazi do "daha". Alaba i društvo su sve više na polovini domaćih.

24. minut
Vrlo dobar udarac Depaja iskosa sa desne strane - lopta je zatresla spoljni deo mreže.

22. minut
Tempo igre je prilično opao. Oranje stripljivo gradi napade i traži pukotinu u odbrani Jodlera.