EURO: Švajcarci mogu da žale, Velšani izvukli bod (VIDEO)

12.06.2021. 14:29
Fudbalska reprezentacija Velsa
Fudbalska reprezentacija Velsa / Izvor: Reuters
Meč počinje u 15 časova.

Fudbaleri Velsa i Švajcarske remizirali su u drugom meču grupe A 1:1 (0:0) koji je igran na Olimpijskom stadionu u Bakuu. Velšani mogu da budu zadovoljniji ovim rezultatom jer su tokom celog meča bili u podređenom položaju, ali Švajcarska nije umela da iskoristi veliki broj prilika.

EURO U AZURNIM BOJAMA: Italija šmekerski potukla Turke i bez ikakvih problema uzela prva tri boda (VIDEO)

JOŠ JEDAN HENDIKEP ZA BELGIJANCE: Azar nije spreman za početak Evropskog prvenstva

BOGATO: Fudbalski savez Španije spremio fantastične premije igračima za titulu

Velšani su nešto bolje počeli meč i prvi imali dobru priliku preko Mura koju je Zomer uspčeo da odbrani, ali je posle toga Švajcarska u potpunosti preuzela incijativu. Šer i Džaka su prvi zapretili Velsu, ali nije bilo promene rezultata da bi zatim Seferović imao tri šanse, ali nije uspeo da savlada Vorda i na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0. Tek što je počelo drugo poluvreme Embolo je imao odličnu priliku, ali je Vord uspešno odbranio i poslao loptu u korner da bi posle tog kornera Embolo ipak postigao gol glavom u 49. minutu. Švajcarci su potom kontrolisali meč, da bi u 65. minutu Embolo ponovo imao priliku, ali je njegov pokušaj završio pored gola. I onda je gotovo niotkuda Vels stigao do izjednačenja. Bio je Vels na konopcima, ali je dočekao svoju šansu preko Mura koji je sa 11 metara u 74. minutu glavom savladao Zomera. U 84. minutu je Gavranović zamenio Seferovića i samo minut kasnije postigao gol, ali je na intervenciju VAR sistema on poništen zbog ofsajda. Ređali su se napadi Švajcaraca, ali je Vels uspeo da se odbrani i osvoji vredan bod.

Fudbalske reprezentacije Velsa i Švajcarske danas od 15 časova igraće drugi meč grupe A na Evropskom prvenstvu, a utakmica se igra u glavnom gradu Azerbejdžana Bakuu. U prvom meču ove grupe na otvaranju šampionata Starog kontinenta u Rimu Italija je savladala ubedljivo Tursku sa 3:0.

Vels predvodi najveća zvezda ekipe Geret Bejl koji je i dalje autoritet u nacionalnoj selekciji, iako na klupskom planu već izvesno vreme nije ni blizu, a ne treba zaboraviti ni Arona Remzija. Na drugoj strani Sajdžije su favoriti pošto su ostvarili pet pobeda u poslednjih pet mečeva, dok su Velšani na istom uzorku ostvarili samo dve pobede uz dva poraza i remi. Ipak, u poslednjem međusobnom duelu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Vels je slavio. Doduše od tada je prošla čitava decenije.

Selektor Velsa Robet Pejdž odlučio se za sastav Vord, Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam, Morel, Alen, Remzi, Džejms, Mur i Bejla. Selektor Švajcarske Vladimir Petković na teren će poslati Zomera, Mbabua, Elvedija, Šera, Akanđija, Rodrigeza, Džaku, Frojlera, Šaćirija, Embola i Seferovića.

90+5. min
Kraj meča u Bakuu, Vels i Švajcarska odigrali su 1:1.
88. minut
Gavranović je još jednom šutirao, ali samo pored gola.
85. minut
Minut pošto je ušao umesto Seferovića, Gavranović je glavom postigao gol, ali je posle intervencije VAR gol poništen zbog ofsajda.
75. minut
Odmah izmena u Velsu, izašao je iz igre Džejms, a ušao je Bruks.
74. minut
1:1!!! Jednu od retkih prilika je Vels iskoristio. Mur je odlično sa 11 metara glavom posle ubacivanja savladao Zomera i doneo izjednačenje.
65. minut
Embolo je imao još jednu dobru priliku posle solo prodora, ali je šutirao tik pored gola. Izmena u Švajcarskoj, Zakarija ulazi umesto Šaćirija u igru.
59. minut
Švajcarci kontrolišu dešavanja na terenu, Vels potpuno nemoćan.
49. minut
0:1!!! Vodi Švajcarska. Embolo je prvo imao odličnu priliku, ali je njegov šut odbranio golman Velsa, da bi Embolo posle kornera glavom pogodio gol Velsa.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
45. minut
Embolo je uspeo da ostane na nogama i odloži loptu Seferoviću koji sa šest metara iskosa šutira preko gola.
41. minut
Posle zatišja ponovo je zapretila Švajcarska preko Seferovića koji je šutirao preko gola.
27. minut
Nova prilika za Švajcarsku, Seferović je probao, ali je šutirao pored gola.
25. minut
Pokušao je Džaka iz daljine, al ije šutirao pored gola.
20. minut
Odlična prilika za Švajcarsku posle kornera. Petom je Šer pokušao da iznenadi Vorda, ali se golman Velsa odlično snašao.
15. minut
Švajcarci su uspeli da preuzmu terensku inicijativu, ali je najbolju šansu u dosadašnjem toku meča imao Vels. Mur je pokušao glavom posle ubacivanja sa leve strane, ali je Zomer odlčno intervenisao.