12°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

EVROKUP: Prvi poraz Trinkijerija, Partizan vodio protiv Zenita, a onda je na kraju sve UPROPASTIO (VIDEO+FOTO)

14.11.2018. 19:44
KK Zenit - KK Partizan
KK Zenit - KK Partizan / Izvor: Srbija Danas
Platili cenu greškama.

Košarkaši Partizana su u okviru sedmog kola Evrokupa na gostovanju u Rusiji doživeli poraz od Zenita iz Sankt Petersburga sa 75:71 (20:22, 18:22, 18:10, 17:17). Crno-beli su bili u prednosti tokom većeg dela meča, ali su u poslednjih deset minuta potpuno izgubili kompas na terenu i ispustili trijumf na ovoj utakmici. Bez Radeta Zagorca u Rusiji, crno-beli nisu uspeli da prelome meč sredinom treće deonice, pa su serijom grešaka, dozvolili Rusima da preokrenu rezultat i na kraju slave.

OVO LEDI KRV U ŽILAMA: Topla RUSKA dobrodošlica i MOĆNI transparent pred duel sa Partizanom (FOTO)

U DALEKOJ RUSIJI: Pogledajte koliko će Grobara bodriti Partizan (VIDEO)

Iako bez Zagorca u timu, Partizan je meč sa Zenitom započeo na odličan način. Crno-beli su sa dve ubačene trojke odmah na startu utakmice uspeli da steknu prednost od 10:4. Zenit je uspeo da se vrati u finišu prve deonice, ali je Partizan posle prvih deset minuta vodio sa 22:20

Odmah na startu druge četvrtine Partizan je ponovo došao do osetnije prednosti od 31:25. Crno-beli su u tom periodu meča odlično trčali, a služio je ih je i šut za tri poena, pa je ta prednost bila produkt dobre i organizovane igre izabranika Andree Trinkjierija.

Crno-beli su nastavili sa agesivnom igrom u odbrani posle čega su crpili dodatno samopouzdanje u napadau, pa su u samom finišu druge deonice uspeli da povedu i sa sedam poena razlike. Mogao je Partizan da ubedljivije reši prvo poluvreme u svoju krist, ali je serijom grešaka dozvolio domaćem timu da na odmor ode sa minusom od četiri poena - 44:40.

Činilo se početkom drugog poluvremena da igrači Partizana drže konce igre u svojim rukama kada su poveli sa 48:40, ali su neshavtljive greške omogućile domaćem timu da serijom od 6:0 dođu na minus dva... Period igre u kome je Zenit pravio veliki broj grešaka u napadu, koje Partizan nažalost nije uspevao da materijalizuje...To su izabranici Vasilija Karaševa iskoristili i u finišu treće deonice uspeli da povedu sa 52:50! Do kraja trećeg perioda Zenit je povećao svoju prednost i na odmor pred oslučujućih deset minuta rezultat je glasio 58:54 u korist ruskog tima.

Problem adaptacije Markusa Pejdža na evropski način košarke bio očit na startu četvrt deonice. Ruski tim je ciljano ostavljao dosta prostora Amerikancu da posle mis meč situacija ode do samog kraja, što je bilo pogubo po crno-bele u tom trenutku meča, s obzirom da su izabranici Andree Trinkijerija tokom celog duela igrali strpljivo i na taj način bili u prednosti. To je sve palo uvodu u poslednjih deset minuta, pa je Zenit na osam minuta do kraja poveo sa 65:54. Do kraja meča Partizan je pokušavao da vrati dobar ritam koji ih je krasio tokm prvih 15 minuta, ali to se nije desilo, pa je četa Andree Trinkijerija položila oružje pred domaćinom.

ZENIT - PARTIZAN 75:71 (20:22, 18:22, 18:10, 17:17)

DVORANA: Sibur Arena

SUDIJE: Semeš, Majkić, Račiš.

Zenit: Dženings 8, Karasjov 21, Rejnolds 8, Jutof, Voronov 4, Panin, Huškov, Skrab 9, Simonović, Truškin 12, Valijev 11, Puškov 2.

Partizan: Janković 8, Lendejl 6, Marinković 11, Nikolić 9, Si 9, Aranitović, Gagić 4, Gavrilović 6, Gegić 7, Pejdž 10, Pecarski 1.