EVROLIGA: Efes i Micić slave Bubou, Barselona demolirala Albu! Senzacija u Vitoriji! (VIDEO)

05.11.2020. 20:53 08:14
KK Efes
KK Efes / Izvor: Profimedia
Drama viđena u Istanbulu.

Košarkaši Anadolu Efesa i Barselone ostvarili su pobede u utakmicama 7. kola Evrolige. Turski klub je nakon drame uspeo u finišu da iščupa trijumf nad Makabijem iz Tel Aviva rezultatom 91:89, dok je klub iz Katalonije ubedljivo trijumfovao na gostovanju Albi sa 103:67 .

EVROLIGA: Zenit odigrao utakmicu posle mesec dana i odmah izgubio (VIDEO)

NISU GA ZABORAVILI: Partizan se javno oprostio od Šćepanovića!

NOVA BURA NA JADRANU: Otkazana još jedna utakmica ABA lige!

Istanbulska ekipa uspela je da preživi "rezultatsku klackalicu" i penal završnicu, i tako ostvarila drugi uzastopni trijumf u najjačem evropskom takmičenju.

Utakmica sa Makabijem bila je izjednačenja do samog kraja, a rešio ju je Rodrig Buboa sjajnim potezima.

Prvo je pogodio za 91:89, a potom i izblokirao Skotija Vilbekina, čime je zaokružio sjajnu partiju jer je meč završio sa 23 poena i sedam asistencija.

Njega je najbolje pratio Tibor Plajs sa 20, dok je Vasilije Micić na kraju imao devet poena i sedam uspešnih dodavanja.

Za razliku od Efesa, Barselona je domolirala Albu u Berlinu. Katalonci su meč kontrolisali od prvog do poslednjeg minuta, a najbolji kod gostiju bili su Nikola Mirotić sa 18 poena i Aleks Abrines koji je postigao jedan manje. U nemačkom timu istakao se Simeone Fontekio. Mladi Italijan je sakupio 17 poena.

Ovom pobedom Barselona se učvrstila na prvoj poziciji sa skorom 6-1,  dok je Efes na 9. mestu sa učnikom 3-3.

Najveće iznenađenje priredio je Asvel, koji je u Vitoriji savladao Baskoniju sa 88:86. Francuski tim je meč prelomio u trećoj četvrtini, kada je otišao na dvocifrenu prednost. U poslednju deonicu ušli su sa +8 i vodili sve do kraja, kada je domaćin samo uspeo da ublaži poraz.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Fol sa 19 poena, dok su Kahudi i Diot dali po 15 koševa. Kod Baskonije istakli su se Toni Džekiri sa 23 i Henri sa 20 poena.