FAVORIT DRHTAO: Srbin umalo IZNENADIO bivšeg trenera Partizana (FOTO+VIDEO)

17.01.2017. 19:26
Milutin Sredojević
Milutin Sredojević / Izvor: MN Press
Ovaj detalj odlučio pobednika.

Srpski stručnjak Milutin Sredojević doveo je Ugandu na Afrički Kup Nacija posle 38 godina, ali nije uspeo da napravi senzaciju na premijeri u Gabonu. Njegova selekcija poklekla je pred favorizovanom Ganom, koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana Avram Grant. Izraelski stručnjak imao je više uspeha i na kraju minimalno trijumfovao 1:0.

Ovo je lista najvećih stadiona u Evropi, šta mislite na kom mestu je „Rajko Mitić“?

ODVRATNO: Juventus predstavio novi GRB na kojem je rađeno godinu dana (FOTO)

Jedini gol na meču, postigao je napadač Vest Hema, Andre Aju iz penala u 32. minutu. Prethodno je štoper debitanta Isak Isinde u šesnaestercu nepropisno oborio Asamou Đana, što se ispostavilo trenutkom odluke.

Grant
Grant / Izvor: MN Press

Uganda je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrala protivnika, stvorila više šansi, ali je slaba realizacija uslovila da ostane praznih džepova. U narednom kolu, Gana igra protiv Malija, dok četa Miće Sredojevića ima još teži izazov u sudaru sa Egiptom, šestostrukim šampionom ovog takmičenja.