10°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

FINALE KOPA LIBERTADORES: Ovo nije za ljude sa slabim SRCEM! River je ŠAMPION Južne Amerike! (VIDEO+FOTO)

09.12.2018. 23:03
River - Boka
River - Boka / Izvor: Reuters
Nezapamćena ludnica u Madridu.

Fudbaleri River Plate novi su šampioni Kopa Libertadores! Posle velike drame i vođstva Boke Juniors tokom prvih 70 minuta utakmice, River je uspeo da golovima Prata i Kintera potpuno preokrene rezultat i na kraju slavi posle produžetaka sa 3:1. Isključenje prvotimca Boke Bariosa tokom prvog produžetka bio je ključni detalj na ovoj utakmici, koja će zauvek ostati upamćena po odličnom fudbalu, uzbuđenjima i svemu onome što fufbalsku igru čini magičnim! Tačku na ovaj duel stavio je Gonzalo golom u samoj finišu.Posle odlaganja utakmice zbog nereda u Argentini, ovaj epski duel je konačno dobio svog pobednika, ali na tlu Evrope...

SUPERKLASIKO: Evo za koga navija Grizman u revanšu finala Kopa Libertadores (FOTO)

MELISA JE SPREMNA: S*ksi navijačica Rivera u IZAZOVNOJ kombinaciji dočekuje meč (FOTO)

Od samog starta meča atmosfera na stadionu Santjago Bernabeu bila je usijana... Veliki broj navijača obe kipe ispunile su tribine u Madridu, a fudbaleri Boke i Rivera pružili su im meč za nezaborav. Nominalni domaćin na ovoj utakmici River, ušao je u duel dosta nervoznije za razliku od prvog meča. Boka je na drugoj strani u prvih 45 minuta imala veći broj dobrih prilika za postizanje vodećeg gola, međutim, Benedeto i Perez nisu uspeli da pronađu put do mreže golmana Armanija.

Krajem prvog dela Boka je došla do zaslužene prednosti! Benedeto je bio brži od Majdane i izašao sam ispred golmana Armanija. Rutinski, u sam ugao, špic Boke je majstorski smestio loptu u mrežu i doneo svom timu prednost za erupciju radosti na tribinama!

Drugo poluvreme je započelo u ritmu prvih 45 minuta. Borbeno i hrabro, oba tima su na terenu Bernabeua ostavili srce, a 20 minuta pred isteka 90. minuta, River je izjednačio! Gol za poravnanje rezultat u Madridu postigao je lukas Prato posle fantastične akcije.

Boka je pred sam kraj regularnog dela imala priliku da iz indirektnog udarca postigne vodeći gol, međutim udarac Pereza je doša samo do živog zida. Nije bilo pobednika posle 90 minuta, pa je ovaj fantastičan duel otišao u produžetke!

Na startu prvog produžetka, Boka je ostala sa igračem manje! Barios je bio neoprezan, a pošto je već imao jedan žuti karton, glavni arbitar na ovom meču mu je dodelio i drugi i poslao ga u svlačionicu pre kraja utakmice. River je iskoristio terensku prednost, imao je veliki broj prilika za postizanje gola, ali nisu uspeli da rezultatski materijalizuju igračku prednost, pa je utakmica otišla u drugi produžetak.

River je u 109. minutu došao do velike prednosti! Kintero je postigao fantastičan gol, zakucao je loptu pod prečku sa 18 metara i doveo svoj tim na korak od trofeja Kopa Libertadores!

Fudbaleri Boke nisu uspeli da se oporave velikog šoka, pa je River na kraju pos,le velimke borbe i preokreta uspeo da podigne trofej! U samom finišu meča Boka je mogla do izjednačenja, ali je udarac Jare udario u stativu! To je iskoristio River i na kraju preko Gonzala postigao i treći gol za kraj!

RIVER PLATA - BOKA JUNIORS 3:1

STADION: Santjago Bernabeu (75.000)

SUDIJA: Andres Kunja (Urugvaj)

STRELCI: Prato 68 - Benedeto 45, Kintero 109. minut, Gonzalo 120+2

KARTONI: Poncio, Fernandez, Majdana - Perez, Barios (crveni)

River Plata: Armani – Montijel (Majada 74. minut), Maidana, Pinola, Kasko – Ponsio (Kintero 59. minut), Fernandes, Peres (Gago 89. minut), Palasios (Alvarez 97. minut), Martines – Prato.

Boka Juniors: Andrada – Bufarini, Iskjerdos, Magalan, Olasa – Nandes, Barios, Peres – Pavon, Vila Kano (Jara 96. minut), Benedeto (Abila 62. minut).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.