10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

KUP SRBIJE: Partizan PREOKRETOM do pehara, TREĆI uzastopni, a ukupno 15. trofej za crno-bele (VIDEO+FOTO)

23.05.2018. 18:54
Marko Janković
Marko Janković / Izvor: MN Press
Slavlje crno-belih.

Partizan je preokretom pobedio Mladost iz Lučana (2:1) i prvi put u istoriji osvoji tri uzastopna pehara u Kupu Srbije! Crno-beli su do 15 pehara u najmasovnijem takmičenju stigli iako je Mladost povela, izabranici Miroslava Đukića su ipak uspeli da se vrate u meč i stignu do pobede koja im je obezbedila pehar i na neki način spasila sezonu. Utakmica je imala burnu uvertiru jer su se potukle dve sukobljene frakcije navijača Partizana (pročitajte OVDE).

MOTIV VIŠE: Čelnici Partizana DUPLIRALI premije za trofej u Kupu (FOTO)

ĐIĐI JE NJIHOV IDOL: Španac i Nemac u dresu Juvea (FOTO)

JOKANOVIĆ PRED FINALE PLEJ-OFA: Mlađa smo ekipa od Aston Vile, ali cilj je plasman u Premijer ligu

MORAO POD NOŽ: Operisan bivši fudbaler Partizana (FOTO)

ZVANIČNA PONUDA: Sergej postaje NAJSKUPLJI Srbin, Laciju PREBOGATI klub ponudio 100 miliona evra! (FOTO)

Mladost – Partizan 1:2

STRELAC: Tumbasević u 21. minutu za Mladost, a Janković u 31. i Zdjelar u 62. za Partizan. STADION: Radnika u Surdulici. GLEDALACA: 3.000. SUDIJA: Majo Vujović (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Ivan Milošević, Bogdan Milošević, Lazar Jovanović, Vladimir Radivojević (Mladost Lučani), Marko Jevtović (Partizan). CRVENI KARTON: Aleksandar Pejović (Mladost) u 90+2. minutu.

MLADOST: Rosić, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, Pešić, Pejović, Tumbasević, L. Jovanović, Pavlović, Dimić (od 80. Golubović), Radivojević (od 66. Trifunović).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Janković (od 90+6. Tošić), Pantić, Tavamba, Ivanović (od 78. Đerlek).

USPELA JE DA POBEDI: Prethodno je učinila nešto što je zgadilo tenis gledaocima (VIDEO)

TOK UTAKMICE

KRAJ!

90+6. - Umalo izjednačenje, ali niko od igrača Mladosti nije natrčao na loptu, a najbližio joj je bio Miloš Trifunović.

90+5. i dalje nije kraj, zbog crvenog kartona za Pejovića, ali i rolni kojima su Grobari zatrpali šesnaesterca Partizana.

90+1. minut - Tavamba leži na travi.

89. minut - ponovo pokušava Đerlek, ali je sa desetak metara, kroz "šumu" nogu, šutnuo pored gola.

84. minut - Đerlek je imao zicer da reši meč, ali mu golman Rosić ulazi u šut i brani.

78. minut - soloprodor Pantića, ali vezista Partizana nije uspeo da asistira jednom od dvojice saigrača u šesnaestercu.

75. minut - Isključen Milan Milijaš, sekretar stručnog štaba Partizana, zbog svađe sa igračem Mladosti.

69. minut - preti Mladost, ali je Stojković siguran.

62. minut - GOL, GOL, GOL! - Strelac je Saša Zdjelar koji je ostao potpuno sam na drugoj stativi i lako je sa dva metra poslao loptu u mrežu Mladosti.

61. minut - umalo autogol igrača Mladosti, ali golman Rosić prebacuje preko prečke u korner.

57. minut - I Zdjelar tuče sa distance, pravo u golmana Rosića.

51. minut - Antonov šutira iznad prečke sa više od 20 metara.

46. minut - Odmah na startu drugog dela igre šansa za Partizan, ali Marko Jevtović sa ivice šesnaesterca pšutira pravo u golmana Mladosti.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Mirniji period igre...

NAGRADA ZA SELEKTORA: Đorđević dobio veliko priznanje (FOTO)

31. minut - GOOOOOOL! Partizan dolazi do izjednačenja, strelac je Marko Janković iz slobodnog udarca sa dvadeset metara.

25. minut - novi pokušaj Đorđa Ivanovića sa dvadesetak metara, ponovo pored gola.

VREME JE ZA RASTANAK: Bivši igrač Zvezde stavljen na transfer listu (FOTO)

GORELA JE BANJICA: Partizan pobedio Zvezdu i načinio korak ka tituli

21. minut - GOOOOOL! Janko Tumbasević udarcem glavom matira golmana Vladimira Stojkovića.

20. minut - Pokušao je Aleksandar Pejović, ali udarac veziste Mladosti sa dvadesetak metara ide pored gola.

19. minut - Novi napad Partizana, ali Đorđe Ivanović loše zahvata loptu glavom i šalje loptu pravo u golmana Rosića.

18. minut - Slobodan udarac za Partizan, iskosa sa dvadesetak metara, Danilo Pantić šutira pored gola.

16. minut - Marko Jevtović šutira sa dvadesetak metara, lako brani golman Mladosti Rosić.

12. minut - Igrači Mladosti zapretili, ali je udarac izblokiran.

10. minut - Svetozar Marković je pokušao udarcem glavom posle centaršuta Nemanje Antonova, ali je šutirao pored gola.

6. minut - Prvi pokušaj Partizana, takođe posle slododnog udarca, ali od svega samo korner.

2. minut - Prvi pokušaj Mladosti, ali centaršut iz slobodnog udarca nije bio dobar.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast preminulog Dušana Trbojevića.

EP SRPSKE DIJASPORE: Manifestacija prošla u prijateljskom duhu, Kososvo-Knin najbolji (FOTO)