FINALE LIGE EVROPE: Čudesni Grizman doneo Atletiku TREĆI pehar (VIDEO+FOTO)

16.05.2018. 22:36
Antoan Grizman
Antoan Grizman / Izvor: Reuters
Utakmica je odigrana u Lionu.

Atletiko je treći put u istoriji osvojio Ligu Evrope! Madridski velikan je, predvođen dvostrukim strelcem Antoanom Grizmanom pobedio u finalu u Lionu Marselj (3:0) i tako osvojio novi pehar u masovnijem kontinentalnom takmičenju, posle 2010. i 2012. godine. Sva tri pehara Atletiko je osvojio pod vođstvom Dijega Simeonea koji je zbog suspenzije finalni meč u Lionu gledao sa tribina stadiona Park Olimpik.

BLIŽI SE RASTANAK: Defanzivac Zvezde ide u komšiluk (FOTO)

OBJAVLJEN SPISAK ZA MONDIJAL: Zvezdi nije VALJAO, a sada će igrati na Svetskom prvenstvu! (FOTO)

Utakmica odigrana u Lionu je mogla da ima potpuno drugačiji tok da je Marselj poveo u 4. minutu. Kapiten Marselja Dimitri Paje je čudesnim pasom izbacio Valera Žermena samog pred glomana Atletika, ali je napadač francuskog velikana iz više nego izgledne pozicije poslao loptu iznad prečke.

PROCURIO KRSTAJIĆEV SPISAK: Zna se ko je POZVAN iz Zvezde, a ko iz Partizana

GENERALKA U HUMSKOJ: Partizan u jednom danu DOVEO čak 13 POJAČANJA! (FOTO)

Kazna za promašaj Žermena stigla je u 21. minutu, kad je Grizman bio precizan posle katastrofalne greške defanzivca Marselja.

U CENTRU PAŽNJE: Srbina želi Zvezda, ali i klub iz Serije A (FOTO)

Sve dileme oko pobednika rešene su već na startu drugog poluvremena, u 49. minutu. Ponovo je strelac bio Grizman, koji je postigao najmanje po gol u svakoj nokaut fazi Lige Evrope ove sezone, a fenomenalnu formu je potvrdio u finalu.

ZAVRŠEN REGULARNI DEO SUPER LIGE: Poznati parovi četvrtfinala i raspored plej-ofa (FOTO)

U 89. minutu Gabi je golom overio pobedu i napravio sjajnu uvertiru za slavlje Atletika i njegovih navijača.

MARSELJ - ATLETIKO 0:3

STRELAC: Grizman u 21, 49. i Gabi u 89. minutu. STADION: Park Olimpik u Lionu. GLEDALACA: 50.000. SUDIJA: Bjorn Kujpers (Holandija).

MARSELJ: Mandanda, Sar, Rami, Luis Gustavo, Amavi, Angisa, Sanson, Tovan, Paje (od 32. Maksim Lopez), Okampos (od 55. Njije), Žermen (od 74. Mitroglu).

ATLETIKO: Oblak, Vrsaljko (od 46. Huanfran), Savić, Godin, Lukas Hernandez, Korea (od 88. Partej), Saul Nigez, Gabi, Koke, Dijego Kosta, Grizman (od 90. Tores).

OTIŠLI POD NOŽ: Lepa šampionka se operisala do neprepoznatljivosti, a ovaj fudbaler se zbog estetske korekcije uvalio u velike probleme (FOTO)