LIGA ŠAMPIONA IMA NOVOG VLADARA: Liverpul po šesti put na krovu Evrope (VIDEO)

01.06.2019. 20:29
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Redsi pobedom protiv Totenhema pokorili Stari kontinent.

Po šesti put u istoriji kluba Liverpul je postao šampion Evrope. Izabranici Jirgena Klopa savladali su Totenhem u velikom finalu na stadionu Vanda Metropolitano rezultatom 2:0. Pobedu Redsima doneli su Mohamed Salah golom iz penala u drugom minutu utakmice, nakon što je Sisoko igrao rukom u svom kaznenom prostoru posle samo 20-ak sekundi igre, i džoker sa klupe Divok Origi pogotkom u 87. minutu koji je otklonio sve dileme oko pobednika.

GUBI MU SE SVAKI TRAG: Nestao sin Zvezdinog legendarnog golmana

UVERTIRA ZA FINALE LŠ: Radili PENDRECI u Madridu! Englezi pokazali da su kolevka HULIGANIZMA (FOTO)

UNIŠTIO JE LIVERPUL: Redsi POZVALI Karijusa na finale Lige šampiona, evo šta im je ODGOVORIO! (FOTO)

Tok utakmice:

KRAJ:
Liverpul je novi šampion Evrope!

90. minut:
Igraće se još pet minuta.
87. minut:
GOL 0:2! Divok Origi je udvostručio prednost Liverpula.
85. minut:
Šutirao je Eriksen iz slobodnog udarca, ali je Alison još jednom fenomenalno intervenisao.

Alison
Alison / Izvor: Reuters

82. minut:
Treću izmenu izvršio je Poketino. Fernando Ljorente je zamenio Dele Alija.
81. minut:
Nastavlja se inicijativa Totenhema. Ponovo je šutirao Son, ali je još jednom Alison bio siguran.

Alison

80. minut:
Dve fantastične šanse imao je Totenhem, ali je u oba navrata Alison dobro intervenisao. Prvo je zaustavio udarac Sona, a zatim i Moure.
79. minut:
Centrirao je Tripije sa desne strane, Ali je odlično skočio, ali je šutirao preko gola.
74. minut:
Nova izmena u redovima Pevaca. Erik Dajer je zamenio Musu Sisokoa.
73. minut:
Pokušao je Dele Ali lukavo da lobuje Alisona, ali je njegov udarac prozreo Brazilac i bez veće muke je uhvatio loptu.
69. minut:
Malo je nedostajalo Liverpulu da dođe do novog gola. Džejms Milner je šutirao sa 15-ak metara, ali je lopta prošla tik pored stative. Navijači Redsa su je već videli u mreži.
66. minut:
Prvu izmenu napravio je i Maurisio Poketino. Iz igre je izašao Hari Vinks, a u igri je heroj polufinala Lukas Moura.

Lukas Moura
Lukas Moura / Izvor: Reuters

62. minut:
Nova izmena u ekipi Liverpula. Na terenu je Džejms Milner umesto Žoržinja Vajnalduma.

Džejms Milner, Žoržinjo Vajnaldum
Džejms Milner, Žoržinjo Vajnaldum / Izvor: Reuters

58. minut:
Prvu izmenu na utakmici napravio je Jirgen Klop. Sa terena je izašao Roberto Firmino, a u igri je Divok Origi.

Roberto Firmino, Divok Origi
Roberto Firmino, Divok Origi / Izvor: Reuters

54. minut:
Bio je Dele Ali u prilici, ali je njegov pokušaj u poslednjem trenutku izblokirao Aleksander-Arnold.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a nije bilo promena u sastavima.
POLUVREME:
Liverpul vodi posle prvog dela golom Mohameda Salaha iz penala.

Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Reuters

45+1. minut:
Šutirao je Eriksren sa 20 metara, ali neprecizno.
45. minut:
Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.
38. minut:
Povukao je loptu Robertson sa svoje polovine i šutirao je kada je došao nadomak kaznenog prostora, ali je Ljoris uspeo da odbije loptu u korner.
35. minut:
Totenhem ima inicijativu, ali bez konkretnih prilika da ugrozi gol Alisona Bekera.
25. minut:
Damir Skomina je progledao kroz prste Robertsonu koji je zakačio rukom po licu Tripijea.
18. minut:
Kratak prekid u Madridu, jer je jedna navijačica utrčala na teren.

Navijačica
Navijačica / Izvor: Reuters

17. minut:
Opasan šut Aleksandra-Arnolda sa nešto više od 20 metara, ali je lopta prohujala pored stative Ljorisovog gola.
10. minut:
Prvi pokušaj igrača Totenhema koji se polako vraćaju posle šoka. Šutirao je Sisoko sa distance, ali preko gola.
2. minut:
GOL 0:1! Siguran je bio Mohamed Salah.
1. minut:
Penal za Liverpul posle nešto više od 20 sekundi! Damir Skomina je pokazao na belu tačku posle igranja rukom Muse Sisokoa.

Kao što smo i najavili, pre početka utakmice održan je minut ćutanja za nesrećno nastradalog Hoze Antonija Rejesa.

Minut ćutanja za Rejesa
Minut ćutanja za Rejesa / Izvor: Reuters

Fudbaleri su izašli na teren i uskoro će slovenački sudija Damir Skomina dati znak za početak meča.

TOTENHEM - LIVERPUL 0:2

STADION: Vanda Metropolitano (Madrid)

SUDIJA: Damir Skomina (Slovenija)

STRELCI: Salah 2'p, Origi 87'

KARTONI:

TOTENHEM: Ljoris - Tripije, Aldervjreld, Vertongen, Rouz - Sisoko (od 74. Dajer), Vinks (od 66. Moura) - Ali (od 82. Ljorente), Eriksen, Son - Kejn.. Klupa: Vorm, Gazaniga, Sančez, Fojt, Voker-Piters, Orije, Dejvis, Dajer, Vanjama, Lamela, Moura, Ljorente. Trener: Maurisio Poketino.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Henderson, Fabinjo, Vajnaldum (od 62. Milner) - Salah, Firmino (od 58. Origi), Mane. Klupa: Minjole, Keleher, Lovren, Gomez, Moreno, Milner, Lalana, Okslejd-Čembrlejn, Šaćiri, Staridž, Origi, Bruster. Trener: Jirgen Klop.