PETARDA NA MARAKANI: Het-trik Bukarija rešio dileme oko prolaska u naredno kolo

03.08.2022. 19:55
Osman Bukari
Osman Bukari / Izvor: MN Press
Crveno-beli opravdali status favorita.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ubedljivo sa 5:0 (3:0) ekipu Pjunika u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i praktično obezbedili plasman u narednu rundu. Crveno-beli pred 40.000 ljudi na stadionu‚ ''Rajko Mitić'' u potpunosti opravdali ulogu favorita protiv jermenskog kluba.

STIŽE REVOLUCIJA U FUDBALU: Sve se menja, a inovaciju gledamo već u Ligi šampiona

ZVEZDIN DRES POKRIO SKORO POLA TERENA: Moćna poruka Delijama pred meč sa Pjunikom (VIDEO)

ZVEZDA OSTAJE BEZ NAPADAČA: Mogao bi da ode u Rusiju (FOTO)

ZVEZDA OSTAJE BEZ NAPADAČA: Mogao bi da ode u Rusiju (FOTO)bhn

Tek što je počeo meč, Zvzeda je postigla gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Bukari je bio malo brži prilikom dobijanja lopte i našao se u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, nastavila je Zvezda sa napadima. Pešić je pokušao glavom u 14. minutu, ali je Jurčenko bio na mestu, kao i tri minuta kasnije kada je Bukari šutirao. Bilo je jasno da je Bukari veoma raspoložen, a da će ovo biti njegovo veče pokazao je u 29. minutu. Posle kornera Pjunika otvorila se kontra za Zvezdu, Katai je ubacio loptu u prostor, a Bukari pretrčao igrača gostiju, zatim prevario golmana i doneo erupciju oduševljena na stadionu. Pet minuta kasnije Zvezda je vodila 2:0, a Bukari je ovog puta bio asistent Kangvi koji se odlično snašao na petercu i grudima loptu poslao u mrežu. Nije stala Zvezda, Rodić je šutirao pored gola u 37. minutu, a u 44. bilo je 3:0, a ponovo je strelac bio Bukari kojem je Kangva ovog puta dodao loptu i sa tom prednoću je tim Dejana Stankovića otišao na veliki odmor.

U nastavku je Pjunik nastavio sa otvorenom igrom i čak imao inicijativu. Otumbanjo je loše šutirao u 53. minutu, da bi dva minuta kasnije Gonzales sa preko 30 metara nezgodno šutirao, a Borjan uz mnogo muke sprečio da lopta završi u mreži. Zvezda je prvi put ozbijlnije zapretila u drugom poluvremenu u 65. minutu kada je Kanga šutirao pravo u Jurčenka, da bi šest minuta kasnije Jurčenko loše reagovao posle centaršuta Bukarija koji je tako stigao do het-trika. Nastavila je Zvzeda sa napadima, a Kanga je u 74. minutu lukavo probao da iznenadi Jurčenka, ali je lopta završila malo pored stative. U 76. minutu je Stanković izvršio trostruku izmenu pošto su izašli Ivanić, Kanga i Bukari, a zamenili su ih Mitrović, Sanogo i Mustafa, a upravo je Mitrović u prvom kontaku sa loptom minut kasnije postigao gol i postavio konačan rezultata meča. Nije do kraja bilo mnogo uzbuđenja, osim crvenog kartona za Milana Rodića koji je u razmaku od svega 30 sekundi dobio dva žuta kartona pa će preskočiti revanš u Jermeniji.

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK 5:0

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 40:456.

SUDIJA: Artur Dijas (Portugalija)

STRELCI: Bukari 29, 44, 70, Kangva 33, Mitrović 77

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Kanga (od 75. Sanogo), Kangva, Bukari (od 76. Mustafa), Katai (od 66. Srnić), Ivanić (od 75. Mitrović), Pešić (od 69. Pavkov).

PJUNIK: Jurčenko, Juričić (od 88. Mladenović), Otubandžo (od 56. Radeski), Harutjunjan (od 66. Nenadović), Zambrano - Žuninjo, Kočuk (od 88. Najarjan), Davidjan (od 46. Gonzales), Dašjan, Kovalenko, Gajić.

90+3. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je savladala Pjunik sa 5:0.
90. minut
Isključen je Milan Rodić koji je u samo tridesetak sekuindi dobio dva žuta kartona.
89. minut
Opao je tempo, čeka se samo kraj meča.
77. minut
5:0!!! Samo što je ušao u igru, Mitrović je postigao gol. Sa leve strane je ušao u sredinu i savladao Jurčenka na evropskom debiju za Zvezdu.
76. minut
Trostruka izmena u Zvezdi, izašli su Ivanić, Kanga i Bukari, a zamenili su ih Mitrović, Sanogo i Mustafa.
74. minut
Kanga je probao sa 16 metara da iznenadi Jurčenka, ali je lopta završila malo pored stative.
71. minut
4:0!!! Het-trik Bukarija. Bukari je verovatno želeo da centrira, ali je Jurčenko loše reagovao i lopta je završila u golu.
69. minut
Još jedna izmena u Zvezdi, Pavkov je zamenio Pešića.
67. minut
Izmena i u Zvezdi, Srnić je zamenio Kataija.
66. minut
Izmena u Pjuniku, Nenadović je zamenio Harutjunjana.
65. minut
Kanga je šutirao sa preko 20 metara, ali pravo u Jurčenka.
55. minut
Gonzales je šutirao sa 30 metara, a Borjan je morao da interveniše i spreči pogodak.
53. minut
Zapretio je i Pjunik, ali je Otumbanjo loše šutirao.
48. minut
Prvi pokušaj Zvezde, Bukari je šutirao sa 17 metara, ali je njegov udarac izblokiran.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Izmena kod gostiju, Gonzales je zamenio Davidijana.

DRUGO POLUVREME

45+4. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
3:0!!! Povećava prednost Zvezda, ponovo je strelac Bukari. Kangva je dodao loptu Bukariju koji je ponovo demonstrirao koliko je brz i matirao Jurčenka.
37. minut
Rodić je pokušao sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola.
34. minut
2:0!!! Brzo je Zvezda stigla do drugog pogotka, strelac je Kangva koji je odlično reagovao na asistenciju Bukarija koji je odlično centrirao na peterac.

Crvena zvezda - Pjunik
Crvena zvezda - Pjunik / Izvor: Srbija Danas

29. minut
1:0!!! Vodi Zvezda 1:0, ovoga puta se gol važi i ponovo je strelac Bukari. Pukla je kontra posle kornera Pjunika, Katai je odmah proigrao Bukarija kojeg ništa nije moglo da zaustavi da postigne gol.
17. minut
Nova prilika za Zvezdu, Bukari je šutirao, ali je Jurčenko odbranio, da bi potom Ivanić bio u dobroj poiziciji, ali je faulirao golmana gostiju.
14. minut
Prilika za Zvezdu, Pešić je glavom pokušao posle slobodnog udarca za Zvezdu, ali je Jurčenko bio na mestu.

10. minut
Zvezda ima inicijativu, ali za sada bez većih uzbuđenja osim poništenog gola.
2. minut
Brzo je stigla Crvena zvezda do gola, Bukari je strelac, ali gol poništen zbog ofsajda pošto je Bukari bio najbliži golmanu gostiju.