CRVENO-BELI SIGURNI U KRUŠEVCU: Zvezda se rešila u prvom poluvremenu (VIDEO)

05.12.2021. 13:12
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Šampion Srbije se makar na kratko izjednačio sa Partizanom na tabeli.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 19. kolu Superlige Srbije ekipu Napretka u Kruševcu sa 2:0 (2:0) i tako rešili prvi od četiri meča koji je očekuju u narednih 12 dana. Crveno-beli su protiv raspoloženog domaćina do trijumfa stigli golovima Rodića u 5. i Kataija u 42. minutu.

POSTAO JE JUNAK LIVERPULA: Niko ne zna da je ime dobio po legendarnom srpskom košarkašu (FOTO)

POSLE LUKINOG SPEKTAKLA: Anćeloti poslao poruku Joviću, Srbin dobija NOVU šansu?

KAPITEN, HEROJ I ŽRTVA: Predvodio nas je u Montevideu, darivao poražene, besplatno lečio siromašne, a u smrt i legendu otišao VOLEJOM

Otvoreno se igralo u Kruševcu od starta. Napredak je u 3. minutu zapretio preko Jovanovića ,al ije Borjan bio siguran, da bi dva minuta kasnije Zvezda povela. Posle kornera za crveno-bele Eraković je optu podigao na drugug stativu gde je Rodić odlično reagovao i doveo Zvezdu u vođstvo. Marjanović je pokušao u 7. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola da bi u 10. minutu viđena prva izmena u Napretku kada je Bačanin zamenio povređenog Marinkovića. Minut kasnije Ivanić je šutirao, a Jordanov odbranio njegov šut da bi četiri minuta kasnije Ivnaić umalo iskoristio grešku golmana Napretka. U istom napadu su igrači Zvezde tražili i penal zbog igranja rukom, ali Simović je pokazao da se igra nastavi. Konstantno je pretila Zvezda, Gajić je bio neprecizan u 19, zatim Eraković u 31. minutu, kao i Kanga minut kasnije. Eraković je i u 36. minutu bio u dobroj situaciji, ali je glavom loptu poslao preko gola. Ben je u 39. minutu propustio veliku priliku posle asistencije Kange, da bi Katai tri minuta kasnije iz gotovo identične situacije na asistenciju Petrovića povisio na 2:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Potpuno drugi Napredak kao da je istrčao na teren u Kruševcu. Domaćin je od starta drugih 45 minuta pretio. U 49. minutu su Đuričković i Marjanović imali solidne prilike, ali je Borjan oba šuta odbranio, da bi dva miuta kasnije Đuričković odlično šutirao i pogodio stativu, a na odbijenu loptu nalete Bačanin i postigao gol koji je poništen jer je bio u ofsajdu. U 55. minutu je zapretio Marjanović, ali je Borjan bio siguran kao i u 59. kada je Đuričković šutirao. Crveno-beli su u međuvremenu imali prilike preko Živkovića kada je Jordanov odbranio njegov šut i dva puta Kataija koji nije bio dovoljno precizan. Usledio je potom mirniji deo igre u kojem dugo nije bilo iznenađenja, mada je Napredak i dalje imao inicijativu, ali bez konkretnih šansi. Zvezda kontrolisala dešavanja na terenu i zapretila još dva puta preko Gajića i Ivanića u 83. i 85. minutu, ali je Jordanov oba puta odlično intervenisao. U preostalih nekoliko minuta nije više bilo prilika, a Zvezda je stigla do tri boda.

NAPREDAK – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:2)

STADION: Mladost

STRELCI: Rodić 5, Katai 43

SUDIJA: Novak Simović

NAPREDAK: Jordanov, S. Jovanović, Mršić, Kerkez, Ćuković, Rašković (od 67. Kočić), Đ.Jovanović, Marjanović, Đuričković, Marinković (od 10. Bačanin), Stevanović (od 87. Ivanić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Petrović, Kanga (od 77. Krstiči), Ben (od 46. Živković), Ivanić (od 90. Stanić), Katai (od 77. Lazetić), Pavkov (od 67. Srnić).

Fudbaleri Crvene zvezde danas od 13.30 gostuju u Kruševcu protiv Napretka u utakimici 19. kola Superlige Srbije. Biće ovo prva od četiri utakmice koju će crveno-beli odigrati u narednih 12 dana, od čega tri u Superligi gde će dva puta gostovati i jednu u Ligi Evrope.

Tim Dejana Stankovića zaostaje tri boda za večitim rivalom Partizanom koji je na prvom emstu u šampionatu i crveno-beli su pod pritiskom da održe korak za crno-belima, a u tome u Kruševcu neće imati pomoć nedovoljno oporavljenog Sekua Sanoga.

Crvena zvezda je slavila na prethodna četiri susreta pod Bgdalom, a poslednji put je u Kruševcu poražena pre četiri godine kada je Napredak slavio pobedu minimalnim rezultatom 1:0. U prvom duelu ove sezone Zvezda je u Beogradu ostvarila pobedu od 1:0.

90+4. minut
Kraj meča u Kruševcu.
85. minut
Ivanić je pokušao sa distance, ali brani Jordanov.
83. minut
Posle dužeg vremena prilika na meču, Gajić je šutiraosa dvadesetak metara, ali je odlično reagovao Jordanov.
77. minut
Nove izmene u Zvezdi, izlaze Katai i Kanga, ulaze Lazetić i Krstičić.
72. minut
Ima Napredak i dalje blagu inicijativu, ali je opao malo tempo utakmice u prethodnih desetak minuta.
66. minut
Izmena u oba tima. Srnić je zamenio Pavkova u Zvezdi, dok je Raškovića u Napretku zamenio Kočić.
59. minut
Ponovo pokušava Đuričković, ali brani Borjan.
58. minut
Još jedan pokušaj Kataija, ali je lopta završila pored desne stative.
57. minut
Katai je probao iz slobodnog udarca da prevari istrčalog Jordanova, ali nije bio precizan.
55. minut
Razigrao se Napredak u drugom poluvremenu, Marjanović je šutirao, ali je Borjan na mestu.
51. minut
Stativa za Napredak posle šuta Đuričkovića, potom je Bačanin postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.
50. minut
Prva prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu, Živković je šutirao, ali je Jordanov na mestu.
49. minut
Ponovo prvi preti Napredak, ali je šut Stevanovića lako ukrotio Borjan.U istom minutu je Đuričković pokušao sa 16 metara, ali je Borjan lako ukrotio njegov šut.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena u Zvezdi, Živković je zamenio Bena.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Šutirao je Pavkov sa 20 metara, ali je Jordanov lako ukrotio taj udarac. Kraj prvog poluvremena u Kruševcu.
43. minut
0:2!!! Katai je duplirao prednost Zvezde. Našao se u prilici kao i Ben par minuta ranije. Asistirao mu je Njegoš Petrović.
39. minut
Velika prilika za Bena posle proigravanje Kange, ali je šutirao pored gola.
36. minut
Eraković vrlo opasana posle prekida, ponovo je bio u prilici posle kornera, ali je šutirao pored gola.
32. minut
Kanga je pokušao sa 16 metara, dobru je zamisao imao, ali nije bio precizan.
31. minut
Eraković je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
25. minut
Još jedan pokušaj Napretka, ali lopta je daleko od gola Zvezde.
19. minut
Gajić je šutirao sa više od 20 metara, ali je bio vrlo neprecizan.
15. minut
Gužva u šesnaestercu Napretka, Jordanov nije bio siguran sa loptom, Ivanić je neuspešno to pokušao da iskoristi. Tražili su fudbaleri Zvezde i penal zbog igranja rukom, ali Simović je pokazao da se igra nastavi.
11. minut
Ivanić je šutirao sa 16 metara, ali je odbranio Jordanov. Od svega korner za Zvezdu.
10. minut
Rana izmena u Napretku zbog povrede Marinkovića, a zameniće ga Bačanin.
7. minut
Otvoreno se igra od starta, Marjanović je šutirao, ali nije bilo opasnosti po gol Zvezde.
5. minut
0:1!!! Ranpo je Zvezda stigla do vođstva, a strelac je Rodić. Posle kornera je Eraković prebacio loptu na drugu stativu, a Rodić akrobatskim skokom uspeo da positgne gol.
3. minut
Napredak je prvi zapretio preko Đorđa Jovanovića, ali je Borjan odbranio njegov udarac.
1. minut
Meč u Kruševcu počeo je minutom ćutanja u čast preminule legende Partizana Momčila Moce Vukotića.