ZVEZDA ZASIJALA PUNIM SJAJEM: Crveno-beli stekli veliku zalihu protiv Kluža (VIDEO)

17.08.2021. 20:07
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Ubedljiv trijumf.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su ubedljivu pobedu u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su savladali Kluž sa 4:0 (2:0) i gotovo obezbedili plasman u drugo po kvalitetu evropsko klupsko takmičenje. Crveno-beli su pokazali da su kvalitetnija ekipa od Kluža, na vreme postigli golove i zasluženo ostvarili trijumf.

ZA RADOST DELIJA: Ovako je UEFA najavila meč Zvezde i Kluža (VIDEO)

BIVŠI FUDBALER ZVEZDE OTKRIO RUMUNIMA: Imaju igrače koji zarađuju po 600 hiljada, pod velikim su pritiskom

KAPITEN KLUŽA: Zvezda je pod velikim pritiskom, mi nemamo šta da izgubimo

Tek što je krenuo meč Zvezda je imala prednost. U 5. minutu je Bne iz prve šutirao, golman gostiju odbranio, al ije na loptu nalete Milan Pavkov i glavom pogodio za 1:0 i veliko slavlje na stadionu ''Rajko Mitić''. Nastavila je Zvezda da preti, a Ivanićev šut u 12. minutu je Arlauskis uspeo da odbrani, a gosti su prvi udarac uputili u 16. minutu kada je šut Petrile lako zaustavio Borjan. Posle još par pokušaja sa distance, Pavkov je umalo postigao autogol pošto je posle kornera gostiju loptu izbacio tik iznad prečke. Usledio je mirniji deo meča, da bi u 38. minutu posle sjajne akcije Zvezda vodila 2:0. Katai je počeo akciju, dodao Ivanicu koji je ubacio u peterac gde se Pavkov odlično zagradio i grudima asistirao Kataiju koji je preciznim šutem savladao Arlauskisa. Do poluvremena nije bilo više prilika, ali je Zvezdu zadesio peh pošto se povredio Degenek kojeg je zamenio Pankov.

Ofanzivnija je Zvezda bila i u nastavku, mada su gosti prvi imali priliku, ali je Deak šutirao preko gola iz slobodnog udarca u 50. minutu da bi dva minuta kasnije Pavkov je propustio veliku priliku posle asistencije Kataija i šutirao pravo u golmana gostiju. Nastavila je Zvezda da napada i u 60. minutu je Ben proigrao ponovo Pavkova, ali je loše šutirao napadač crveno-belih. Osam minuta kasnije Zvezda je vodila 3:0, a strelac je bio Ben. Ivanić je presekao loptu i povukao kontru i odložio je Benu koji je vrlo precizno šutirao.Gosti su još jednom probali preko Petrile u 75. minutu, ali je Borjan ponovo bio siguran, da bi dva minuta kasnije posle kornera koji je izveo Ben Ivanić bio najviši u skoku i četvrti put matirao Arlauskisa. Zvezda je do kraja meča kontrolisala dešavanja na terenu, mada su gosti u tom periodu imali najbolju priliku pošto je Alibeg u 86. minutu pogodio prečku. Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata i crveno-beli su ostvarili zaslužen trijumf i sa velikom prednošću će putovati u Rumuniju na revanš.

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 21 čas dočekaće rumunski Kluž na stadionu ''Rajko Mitić'' u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crveno-beli su do borbe za mesto u Ligi Evrope stigli pošto su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u dvomeču poraženi od moldavskog Šerifa, dok je Kluž u dvomeču ispao od švajcarskog Jang Bojsa.

Trener crveno-belih Dejan Stanković mogao je da računa gotovo na najjači sastav za Kluž, a jedino izostaje Falko zbog povrede, dok je u napadu umesto Luija Dionija starter Milan Pavkov koji je nedavno produžio ugovor.

90+3. minut
Kraj meča.
86. minut
Mnogo sreće za Zvezdu, Alibeg je snažno šutirao i pogodio prečku.
80. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Izlaze Ivanić i Pavkov, a ulaze Srnić i Krstović.
77. minut
4:0!!! Ivanić je strelac. Vezista crveno-belih bio je najviši u skoku posle kornera koji je izveo Ben.
75. minut
Petrila je pokušao, ali je Borjan siguran.
73. minut
Izmena u Zvezdi, umesto Kange koji je dobio žuti karton je ušao Krstičić.
70. minut
Priliak za goste, Manea je šutirao, lopta je zakačila Rodića i otišla preko gola.
68. minut
3:0!!! Ben uvećava prednost crveno-belih i kruniše inicijativu domaćina. Ivanić je presekao loptu, povukao kontru i odlično uposlio Bena koji je vrlo precizno šutirao.
61. minut
Dvostruka izmena u Klužu. Izlaze Debeljuh i Omrani, a ulaze Kostaće i Alibeg.
60. minut
Odlična je ovo bila prilika za Zvezdu, Ben je odložio loptu Pavkovu, ali je napadač crveno-belih vrlo loše šutirao. Samo nekoliko trenutaka kasnije je Katai dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola.
52. minut
Velika šansa za Zvezdu, Katai je pronašao Pavkova na petercu, ali je napadača Zvezde glavom poslao loptu pravo u golmana gostiju.
50. minut
Bila je dobra situacija za Kluž, Deak je iz slobodnog udarca loptu poslao malo iznad prečke.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+4. minut
Kraj prvo poluvremena.
45+3. minut
Prinudna izmena u Zvezdi. Povredio se Miloš Degenek, a umesto njega je ušao Radovan Pankov.
38. minut
2:0!!! Zvezda duplira vođstvo. Ivanić je centrirao, Pavkov grudima spustio loptu do Kataija koji je bio precizan.
24. minut
Umalo da posle kornera Kluža Pavkov postigne autogol pri izbacivanju lopte.
22. minut
Čobotariju je pokušao glavom posle prekida, al ije lopta otišla daleko pored gola.
20. minut
Loš pokušaj Ivanića sa distance.
15. minut
Prvi pokušaj gostiju, Petrila je šutirao sa 16 metara, ali je to bio lak posao za Borjana.
12. minut
Dobra akcija Zvezde, Katai je ostavio loptu Ivaniću čiji je šut sa dvadesetak metara zaustavio Arlauskis.
5. minut
1:0!!! Prvi napad na utakmici je iskoristila Zvezda i povela golom Pakova. Ben je šutirao, Arlauskis je uspeo da odbrani, ali je lopta pala pravo na glavu Pavkova koji je pogodio za vođstvo.