RAZOČARENJE NA MARAKANI: Zvezda sa igračem manje remizirala sa Šerifom (VIDEO)

03.08.2021. 20:20
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Očekivalo se mnogo više.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) na stadionu ''Rajko Mitić'' protiv moldavskog Šerifa u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su od 58. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Gelor Kanga što je možda i sprečilo Zvezdu da dođe do pobede.

EKSKLUZIVNO SAMO U MERIDIANU – NABILDUJ KVOTU KLADEĆI SE UŽIVO

KO JE FAVORIT AKO DOĐE DO DUELA ZVEZDA - DINAMO? Ćiro Blažević ODGOVORIO na "škakljivo" pitanje

LOVA JE SPREMNA: Zvezda za obračun sa Dinamom dovodi napadača od 2,5 miliona evra

Gosti su prvi zapretili u 5. i 10. minutu, ali su oba njihova pokušaja završila preko gola. Od tog trenutka je Zvezda preuzela inicijativu i stvorila nekoliko prilika. Katai je u 11. minutu povukao malo jače loptu pa je njegov pokušaj uspeo da spreči Atanasijadis. Falko je je probao u 15, Kanga u 16, a Dioni se u dobroj prilici našao u 17. minutu, ali promene rezultata nije bilo.Gost isu poveli u 33. minutu preko Kastanjede koji je iz slobodnog udarca savladao loše postavljenog Borjana. Krenula je Zvezda da priska odbranu gostiju posle primljenog gola, imali su šanse Kanga i Pankov, da bi Dioni doneo izjednačenje u završnici prvog poluvremena posle greške golmana gostiju i lopte koja se odbila do njega od Žulijena.

Falko je imao dva pokušaja u 49. i 53 minutu, ali nije bio precizan, da bi u 58. minutu Kanga dobio drugi žuti kartoni i Zvezda ostala sa igračem manje. Uprkos tome Zvezda je nastavila da napada, Ivanić je u 68. minutu šutirao preko gola iz dobre pozicije, da bi pet minuta kasnije i Gobeljić imao šabnsu, ali nije bio precizan. Gosti nisu mnogo napadali iako su imali igrača više, a dva puta je vrlo neprecizno pokušao Traore. Ostalo je 1:1 i Zvzeda će u Moldaviji krenuti od nule, ali je u Beogradu propušten dobra prilika.

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 21 čas na stadionu ''Rajko Mitić'' dočekuju moldavski Šerif iz Tiraspolja u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su do trećeg kola stigli pošto su u dvomeču eliminisali Kairat. Kazahstanski šampion slavi oje u prvom meču sa 2:1, ali je u Beogradu opravdala status favorita i slavila sa ubedljivih 5:0. Gosti iz Moldavije su u prethodnom kolu eliminisali šampiona Jermenije Alaškert.

Crvena zvezda nikad nije igrala protiv Šerifa, ali je u ovom dvomeču favorit. Trener Dejan Stanković poslaće na teren najjači sastav ne bi li crveno-beli eventualno već u prvom meču stekli prednost koja bi im garantovala miran revanš i plasman u plej-of kvalifikacija za elitno takmičenje.

90+3. minut
Ben je pokušao, al ije lopta zakačila dbrambenog igrača gostiju i potpuno usporila pa golma Šerifa nije imao prolbema da zaustavi taj pokušaj.
87. minut
Potpuno je opao tempo meča, nema prilika.
76. minut
Izmena i u Zvezdi, Falka menja Ben.
75. minut
Dvostruka izmena kod gostiju, izlaze Žuline i Kastanjeda, a ulaze Konstanca i Bizjak.
74. minut
Vrlo loš pokušaj Traorea.
73. minut
Još jedna prilika za Zvezdu, Gobeljić je iz trka šutirao sa desne strane pored gola.
71. minut
Traore je pokušao sa 18 metara, ali je njeogv udarac bio loš.
68. minut
Odlična prilika za Zvezdu, Ivanić je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla preko gola. Izmena u Zvezdi, Krstičić je zamenio Sanoga.
58. minut
Zvezda ostaje sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Kanga.
56. minut
Prva izmena u Zvezdi, Krstović je zamenio Dionija.
53. minut
Još jednom je Falko pokušao, ovog puta sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.
49. minut
Dobra prilika za Falka koji je šutirao sa 16 metara, ali je odbranio Atanasijadis pokušaj Italijana.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
45+1. minut
1:1!!! Isplatio se pritisak Zvezde u završnici poluvgremena. Kanga je centrirao, golma gostiju promašio loptu koja se odbila od Žulijena pravo do usamljenog Dionija kome nije bilo teško da postigne gol.
43. minut
Pankov je glavom poslao loptu preko gola posle kornera.
41. minut
Kanga je odčlično šutirao sa 18 metara, ali je golman Šerifa uspeo da izbaci loptu u korner.
33. minut
0:1!!! Vodi Šerif pogotkom Kastanjede iz slobodnog udarca.
23. minut
Vrlo loš pokušaj gostiju.
17. minut
Zvezda sve češće u prilici da ugrozi gol gostiju, Dioni je bio u dobroj poziciji, ali je slabo šutirao.
16. minut
Kanga je sa 40 metara pokušao i šutirao pravo u golmana gostiju.
15. minut
Falko je sa 15 metara šutirao preko gola iz akcije koju je pokrenuo Katai.
11. minut
Odigral isu Katai i Ivanić dupli pas, ali je Katai dao sebi prejak for golman gostiju uspeo je da loptu skrene u korner posle kojeg nije bilo opasnosti.
10. minut
Arboleda je pokušao posle kornera, ali je glavom loptu poslao preko gola. Šerif konkretniji na početku utakmice.