overcast clouds
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ZVEZDA OVERILA JESENJU TITULU: Boaći postigao pobedonosni pogodak, a zatim se ponovo povredio

06.12.2020. 15:15 18:10
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Kombinovani sastav crveno-belih rutinski do nova tri boda.

Crvena zvezda nastavila je svoj pobednički niz u Superligi Srbije. U utakmici 17. kola nacionalnog šampionata crveno-beli su savladali ekipu Zlatibora u Užicu rezultatom 1:0 (1:0). Jedini pogotak na meču viđen je u 18. minutu, a delo je Ričmonda Boaćija. Aktuelni šampion Srbije dominirao je od prvog sudijskog zvižduka, a stiče se utisak da je kombinovani sastav beogradskog kluba igrao “pod ručnom” i da su mogli biti efikasniji.

MESI U PSŽ-U?! Leonardo potvrdio izjavu Nejmara: "Normalno je"

RADOVI SE BLIŽE KRAJU: TSC uskoro dobija novi stadion (FOTO)

MITROVIĆ NIJE POVREĐEN: Parker priznao ZAŠTO nije ubacio Srbina protiv Sitija! Da li je ovo znak?

Puleni Dejana Stankovića odlučno su počeli utakmicu, ali Zlatibor se veoma dobro branio. Čajetinci su sve do pogotka iskusnog Afriknaca izgledali dobro i koračali ka svojoj nameri - da sačuvaju mrežu gola koji je fantastično branio Dušan Čubraković. Mogla je Zvezda da na poluvreme ode sa dva gola prednosti, ali je solo prodor Veljka Nikolića u 45. minutu zaostavio danas svemogući Čubraković.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija crveno-belih. Dijego Falćineli koji je ušao sa klupe imao je nekoliko odličnih šansi, ali čuvar mreže domaćih je Italijana dovodio do ludila. Usledili su i pokušaji Njegoša Petrovića i Gelora Kange, međutim promene rezultata nije bilo. Uprkos novoj, 15. pobedi beogradskog kluba, veliku glavobolju prestavljaće nova povrede Boaćija. Naime, Afrikanac je napustio igru u 74. minutu držeći se za preponu.

Crvena zvezda je osvanjanjem novih bodova overila titulu jesenjag šampiona. Aktuelni vladar srpskog fudbala ima 47 bodova, 9 više od drugoplasiranog Partizana. Zlatibor je novim porazom, samo potvrdio ono što se znalo pre početka sezone. Čajeticnima sledi grčevita borba za opstanak. Trenutno su na 17. poziciji sa samo 15 bodova.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
Zlatibor - Crvena zvezda 0:1!
90. minut
Igraće se još tri minuta.
88. minut
Zapretio je Kanga, Gabonac šutira prilično neprecizno.
83. minut
Umalo Kanga da iskoristi grešku golmana domaćih, ali ispravlja Čubraković svoju grešku.
74. minut
Boaći izlazi zbog povrede, njega menja Kanga.
66. minut
Miličić zamenjuje povređenog Jezdimirovića.
66. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Simić i Gajić menjaju Radulovića i Gobeljića.
65. minut
Šta je sada Čubraković odbranio Falćineliju. Sve je Italijan uradio kako treba, ali fenomenalna odbrana golamana domaćih.
62. minut
Neoprezan start Nikolića nad Jezdimirovićem, opravdano je dobio žuti karton.
60. minut
Promene rezultata nema ni posle dobre prilike koju je imao Vukanović. Očajan udarac Alekse sa 10-tak metara.
59. minut
Treću promenu vrši Zoran Njeguš - Nikolov menja Janjića.
58. minut
Nakon starta nad Boaćijem, žuti karton dobija Živanović.
52. minut
Falćineliju se igra večeras. Novi pokušaj iskusnog napadača - Čubraković ponovo siguran.
49. minut
Javnu opomenu zaradio je Njegoš Petrović.
48. minut
Falćineli je probao kao Kvarežma - spoljnom. Italijan je odlično sve zamislio, međutim iznad gola.
46. minut
Dvostruka izmena u oba tima. Petrojinijevć i Živanović menjaju Radovića i Počeka. Kod gostiju na Terenu su Falćineli i Milunović. U svlačionici su ostali Spiridonović i Eraković.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
45. minut
Kakva majstorija Nikolića. Mladi vezista je promešao odbranu domaćih, ali Čubraković sprečava da Zvezda duplira vođstvo.
39. minut
Zapretio je ponovo Spiridonović, ali pravo u Čubrakovića.
36. minut
Lep pokušaj Vukanovića sa distance, neprecizan je bio nekadašnji napadač Napretka.
30. minut
Žuti karton za Jovana Radovića nakon starta nad Petrovićem.
28. minut
Slab udarac Spirodonovića, Čubraković siguran.
18. minut
GOOOL! Boaći se najbolje snašao nakon centaršuta Spiridonović - rutinska realizacija.

16. minut
Prvi opasan napad gostiju. Gobeljić je sjajno centrirao, a Boaći glavom pogađa prečku! Ubrzo nakog toga mladi Radulovoć hvata volej - lopta odlazi pored gola.
11. minut
Velika prilika za domaće. Krstić je izveo slobodnjak sa 20 metara, ali pravo u živi zid.