BEN JE ZVEZDIN SPASILAC: Bezidejna Zvezda slavila u Novom Sadu!

21.08.2020. 17:30 19:56
gd
gd / Izvor: MN Press
Prva utakmica petog kola Superlige Srbije.

Po veoma toplom i sparnom vremenu, teže nego što se očekivalo, Crvena zvezda je u Novom Sadu savladala Proleter sa 1:0 (0:0). Vidljivo umorni od utakmice sa Evropom, a mislima u Tirani, izabranici Dejana Stankovića odigrali su prilično bezidejno, ali majstorskim udarcem Bena, crveno-beli (na ovoj utakmici plavi) osvajaju nova tri boda.

Prvo poluvremen proteklo je u prilično mirnoj igri oba tima. Proleter je svoju šansu čekao iz kontranapada, Leandro je odlično komandovao poslednjom linijiom ekipe iz Novog Sada.

Crvena zvezda je pokušavala, ali nije bilo konkretne završnice. Evidentan manjak energije gostiju iz Beograda uzrokovao je tek ponekim pokušajem stvaranja ozbiljnije šanse. Šutevi Mirka Ivanića I Njegoša Petrovića sa distance su bili prilično neprecizni. Jedina akcija koja je slutila na izglednu priliku desila se u 16. minutu. Aleksandar Katai je sjajno proigrao Ivanića, a njegov centaršut ka Benu, koji je bio sam na drugoj stativi blokirao je, na ovom meču odlični Leandro. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo deo susreta bio je prilično zanimljiviji. Gosti su praktično krenuli na “sve ili ništa”. Ulaskom Marka Gobeljića I Gelora Kange plavi su dobili na živosti I prodornosti. Usledili su češći prodori bo boku, a najbolja prilika je upravo sa leve strane na kojoj ja nastupao popularni “Gobelja”. Srđan Spiridonović je u 59. minutu propustio najbolju šansu na utakmici. “Spidi” je izašao sam pred Petrića, ali slabo je šutirao. Čuvar mreže Proletera ga je rutinski pročitao. Ofanziva gostiju nije jenjavala, a nagrada za sav trud stigla je u 76. minutu. Tomane je bio fauliran na 18 metara od gola, a slobodan udarac je izveo Ben. Trenutak inspiracije napadača sa Komora doneo je vođstvo, a uspostaviće se I jedini pogodak na meču.

Crvena zvezda ovom pobedom zadržala je maksimalan učinak. Nakon pet odigranih kola ekipa sa Marakane ima 15 bodova. Proleter ih je sakupio 9.

Šta sve možeš u Srbiji za 1 euro?

SRBIN KOJI IGRA U ALBANIJI O OKRŠAJU ZVEZDE I TIRANE: Sve je moguće! Igraju brz, dobar fudbal...

BEN JE PUN SAMOPOUZDANJA: Navijači će nastaviti da uživaju u našoj igri!

KRAJ UTAKMICE!
Teže nego što se očekivalo Zvezda je stigla do nova tri boda. Konačan rezultat je 1:0!
90. minut
Igraće se još tri minuta.

84. minut
Pokušao je Kanga sa 20-tak metara, ali Petrić sjajno brani.

79. minut
Žuti karton za Kovačevića.

77. minut
Nakon postignutog pogotka Ben izlazi iz igre, menja ga Boaći.

76. minut
GOL! El Fardu Ben! Nakon prekršaja nad Tomaneom na 18 metara od gola Proletera napadač sa Komora je majstorski izveo slobodan udarac! 1:0!

75. minut
Dvostruka izmena u Proleteru. Mitrović menja Jankovića, a Kojić Živojinovića

72. minut
Nikolić šutira sa distance, ali pored gola.

67. minut
Kanga izvodi još jedan korner, ali Pankovi pravi faul nad golmanom Petrićem.

63. minut
Zvezda vrši novu izmenu. Gavrić menja Spiridonovića.

63. minut
Nove promene u timu Proletera. Umesto Kneževića i Bracanovića u igri su Milenković i Galić.

61. MINUT
Novi pokušaj gostiju. Svoj udarac oprobao je Nikolić, ali njegov šut ide pravo u Petrića.

59. minut
Najbolja šansa za Crvenu zvezdu! Spiridonović je izašao sam pred Petrića, međutim, golman domaćih odlično brani.

54. minut
Posle novog kornera šutira Gobeljić, ali Kovačević interveniše.

52. minut
Domaći ponovo prete. Šutirao je Mirosavljem sa 20 metara. Borjan hvata loptu.

51. minut
Šutira Ben sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko gola.

48. minut
Četvrti udarac iz ugla za Proleter, interveniše Pankov.

46. Minut
Stanković vrši trostruku izmenu. Tomane,Kanga i Gobeljić menjaju Kataija, Ivanića i Rodića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Prilično loša utakmica u Novom Sadu. Rezultat je 0:0!

45. minut
Igraće se još dva minuta!
44. minut
Prekršaj nad Nikoliće. Moraće da se ukaže pomoć Zvezdinom prvotimcu.

43. minut
Centrašut iz kornera sigurno hvata Petrić.

42. minut
Šutirao je Ben, ali živi zid je odradio posao. Samo korner za šampiona Srbije.

42. minut
Ben je iznudio slobodan udarac sa 20 tak metara. Ovo je odlična prilika upravo za njega!
37. minut
Preti Proleter. Udarac Bacanovića sa ivice kaznenog prostora, Borjan rutinski brani.

32. minut
Prva sporna situacija na meču. Katai je sam sebe pogodio loptom u ruku, bune se fudbaleri domaćeg sastava, ali sudija Čolović odmahuje rukom.

31. minut
Proleter preti preko Živojinovića, ali Rodić odbija loptu u korner, nakon kojeg se ništa značajnije nije desilo.

30. minut
Katai iz kornera pogađa Jankovića, lopta odlazi u još jedan aut.

30. minut
Šutira Gajić, ali Leandro odbija loptu u korner.

27. minut
Katai izvodi novi korner, ali prilično loše, lopta odlazi u aut.

23. minut
Prekršaj nad Ivanićem na 25 metara od gola domaćih. Pokušao je Katai, ali samo do živog zida.

19. minut
Prinudna izmena u ekipi Proletera. Umesto Jovanovića u igri je Ilić.

16. minut
Najbolja akcija na meču! Sjajno je prošao Ivanić, ali u poslednjem trenutku Leandro interveniše.

13. minut
Drugi korner za domaće. Ponovo ga je izveo Živojinović, ali odbrana gostiju iz Beograda je na mestu.

10. minut
Petrović šutira sa 35 metara, ali visoko preko gola.

10. minut
Katai je izveo dosuđen prekršaj, ali njegov centaršut zaustavio je Leandro.

9.minut
Slobodan udarac za Zvezdu. Fauliran je Rodić.

7. minut
Udarac iz ugla za Proleter. Centrirao je Živojinović, ali Pankov je sigurno intervenisao.

6. minut
Slobodan udarac za Proleter sa 30 tak metara. Šutirao je Jovanović, ali Borjan je bio siguran.
4.minut
Korner za goste. Međutim, nakon udarca iz ugla ništa značajnije se nije desilo.

1. minut
Prvi šut na utakmici! Nakon samo tridesetak sekundi pokušao je Ivanić sa distance, ali lopta je otišla pored gola.