ZVEZDA OD 5 DO 10: Pankov COPY - Gobeljić PASTE, Ivanić nastavio Piksijevim stopama, Stanković visokom ocenom položio diplomski rad

26.02.2021. 09:03
Srbija Danas/N. Radojević
Marko Gobeljić
Marko Gobeljić / Izvor: Profimedia
Ocene za fudbalere Crvene zvezde za revanš meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv Milana (1:1).

Milan Borjan: Ponovo je kapiten Crvene zvezde bio hladnokrvan i siguran, pogotovo u drugom poluvremenu kada je naspram sebe imao zmaj napadača poput Zlatana Ibrahimovića. Za 180 minuta dvomeča sa "rosonerima" dva puta je savladan iz penala uz autogol. Zvezdin faktor stabilnosti i na čuvenom "San Siru". Ocena: 7.

POSLE TUGE NA SAN SIRU: Stigle odlične vesti za Zvezdu iz UEFA! Ogromni dobici...

SUDIJSKI EKSPERT DIGAO GLAS: Zvezda VIŠE PUTA žestoko oštećena (VIDEO)

SRAMNO! TO JE ZA MENE SRAMNO: Degenek najoštriji! Ne zaboravlja sudiji - MORAO je da bolje reaguje

Milan Gajić: Mogao je da bude diskretni heroj da je u drugom poluvremenu jedan opasan kontranapad završio kvalitetnim centaršutem ili bar udarcem ka golu Donarume. Trudio se, mnogo pretrčao, ali je falila konkretnija završnica pred golom domaćina. Ocena: 6.

Radovan Pankov: Za dve klase bolja partija nego pre sedam dana u Beogradu kada je preživeo košmarno veče. Da mu je ruka bila mirnija u 19. minutu upisao bi asistenciju za gol crveno-belih. Ocena: 7.

Miloš Degenek: Odbijali su se napadači Milana o reprezentativca Asutralije kao o zid. Beskompromisan, potpuno je preuzeo odgovornost lidera odbrane u odsustvu suspendovanog Nemanje Milunovića. Tako se izgara za Zvezdin dres, nije se uplašio ni kada je tim Dejana Stankovića ostao sa igračem manje, a on još jednom prinudno morao uz levi bok. Koliko je malo falilo da preslika zlatnu noć iz Salcburga, ovoga puta posle asistencije Sanogu. Donaruma je ipak golman "erste" klase. Ocena: 7.

Miloš Degenek i Rafael Leao
Miloš Degenek i Rafael Leao / Izvor: Profimedia

Marko Gobeljić: Da nije igrao povređen pod blokadom, dobio bi i manju ocenu od najniže.  Dekoncentracija nesvojstvena ovako važnoj utakmici. Nepotrebno skrivljeni penal u ranoj fazi meča, promašena šansa vredna plasmana u osminu finala Lige Evrope i za kraj drugi žarton karton, još nepotrebniji nego prvi, na centru. Ocena: 5.

Slavoljub Srnić: Videlo se da se poslednji priključio grupi koja je pošteno uronila u sistem Dejana Stankovića. Sa pozicije "korektora" u veznom redu uspeo je da sa Sanogom neutrališe napade Milana, ali je "kašljucao" kada je trebnalo nešto  i da iskreira. Zato i ne čudi što je na poluvremenu ostao u svlačionici. Ocena: 5,5.

Seku Sanogo: Treneri Serije A mogli bi da uzmu CD sa utakmice Milana i Crvene zvezde i da na primeru Sekua Sanoga pokažu svojim fudbalerima kako se najbolji plejmejker na "čizmi" Hakan Čalhanoglu stavlja u džep. Čvrst kao stena, neogoljen u duelima sa takođe snažnim Kesijem. Prekaljeni zadnji vezni  je pokazao konačno da i protiv najjačih evropskkih timova može da odigra kvalitetnu utakmicu i to bez žutog kartona. Ocena: 7,5.

Mirko Ivanić i Hakan Čalhanoglu
Mirko Ivanić i Hakan Čalhanoglu / Izvor: Profimedia

Gelor Kanga: Dve rakete Gabonca bile su blizu da pogode u srce navijače Crvene zvezde i da možda doneseu još jednu rundu u nokaut fazi Lige Evrope. Nije bio možda na nivou kao pre sedam dana na stadionu "Rajko Mitić", ali je pojedinim lucidnim rešenjima gutao prostor kao da je u pitanju američki fudbal. Kanga je na pravom putu, na radost Dejana Stankovića. Ocena: 6,5.

El Fardu Ben: Proradio je Zvezdin scenarista istorijskih evropskih uspeha na "San Siru" posle nekoliko skromnijih partija u Ligi Evrope. Probijao se kroz pukotine Milanove odbrane kao čuveni miš Džeri u kultnom crtanom filmu lomeći samopouzdanje mačka Toma. Pogodio je mrežu Donarume posle savršene asistencije Ivanića, očešao prečku, ali se u drugom poluvremenu umorio. Ocena: 7,5.

El Fardu Ben i Diogo Dalot
El Fardu Ben i Diogo Dalot / Izvor: Profimedia

Mirko Ivanić: Pre 32 godine Dragan Stojković Piksi je držao čas defanzivcima Milana, a sada je neki novi Zvezdin deran Mirko Ivanić "okadio" travu jednog od ponosa grada Milana. Znaju Italijani kakav je umetnik košarkaški virtouz Miloš Teodosić, sada su se uverili da Srbija ima i fudbalskog mađioničara. Šteta, baš šteta, što nekada neko nije osetio da bi Mića mogao da bude "desetka" reprezentacje Srbije u rangu slavnog prethodnika koji je briljirao protiv Milana pre više od tri decenije. Ocena: 8,5.

Dijego Falćineli: Borio se kao lav sa štoperima Milana, ali je ostao nedorečen kao i više puta tokom važnih bitaka u Ligi Evrope. Ima štofa u Dijegovoj radionici, ali je utisak da su Beograđani ponovo bili opasniji kada je Zvezdin džoker Milan Pavkov kročio na teren u finišu utakmice. Ocena: 6.

REZERVE

Njegoš Petrović (od 46. minuta): Kročio je na teren početkom drugog poluvremena kada je Stefano Pioli ubacio najjače štihove Zlatana Ibrahimovića i Anta Rebića. Trebalo mu je vremena da se snađe, ali je pružio korektnu partiju. Ocena: 6.

Filipo Falko (od 69. minuta): Lopta je od trenutka kada je ušao više bila na strani Aleksandra Kataija nego na delu terena gde je dejstvovalo Zvezdino pojačanje iz Lećea, pa Falko i nije imao previše prilike da iskreira neko čudo. Ocena: 6.

Aleksandar Katai (od 69. minuta): Gde je stao Ivanić na levom krilu, nastavio je Aleksandar Katai. Posle tri i po meseca bez igre Katai je pokazao ispravnost maksime da je forma prolazna, a klasa večna i da pauza ne može da ubije gen majstora. Šteta, mogao je bolje da reaguje kod šanse u 82. minutu, Ivanić je čekao loptu u srcu kaznenog prostora domaćina. Ocena: 6,5.

Milan Pavkov (od 72. minuta): Ponovo je dokazao superiornost u skoku, namestio šansu Kataiju. Možda je trebalo da dobije i ranije priliku. Sudija Manzano ga je ostavio bez potencijalne prilike da reprizira "perverznu" završnicu kao u Beogradu. Bez ocene.

Veljko Nikolić (od 84. minuta): Nije se uplašio, ali ni imao vremena za konkretniji učinak. Bez ocene.

Dejan Stanković
Dejan Stanković / Izvor: Profimedia

CRVENA ZVEZDA: Birao je Dejan Stanković u "gradu mode" od štofa koji mu je preostao za meč godine i napravio sasvim pristojno Zvezdino evropsko odelo. Nije se po dešavanjima na terenu videlo ko je drugoplasirani tim Serije A, a ko lider jedne od najčudnijih liga u Evropi. Milan je krao vreme u finišu meča kao da nema igrača više.

Bilo je u Zvezdinoj igri i čvrstine i maštovitosti i konkretnih akcija. Nedostajala je mirnoća kod pojedinaca u kriznim monetima i to je šampiona Srbije ostavilo bez Evrope. Da su crveno-beli postigli još jedan pogodak i eliminisali slavni Milan na "San Siru" ne bi bilo nezasluženo. Ovako, ostaju uzdasi koji će se prenositi sa generacije na generaciju kao nastavak kultnog feljtona o sudaru sa "crveno-crnima" sa severa Italije.

Naposletku treba naglasiti, čarobni napitak za Zvezdin defanzivni levi bok u odsustvu Milana Rodića ne deluje u duelima sa evropskim aždajama. Neshvatljivo je da crveno-beli tri godine (ne računamo prvu po dolasku Rodića) ne mogu da pronađu levog beka koji bi bio adekvatna zamena povremenom reprezentativcu Srbije koji je zbog umora često kuburio sa povredama. Takođe je bilo jasno još jesenas da prvaku Srbije nedostaje još jedan kvalitetan štoper, pogotovo ako se ima u vidu da Stanković u jakim utakmicama ide na opciju sa tri centralna defanzivca. Nije ga mladi strateg dobio tokom zimskog prelaznog roka, ali su ove dve kupovine imperativ pred letnje kvalifikacije. Šteta bi bilo po Zvezdu da zbog malih stvari ostane bez glavnog plena za šest meseci. A, Stanković je pokazao da ima petlju da se u ringu "potuče" i sa mnogo jačim od sebe.  Ocena: 7,5.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.