SEČA FAVORITA: Zvezdi LAKŠI SPISAK - ovo su PET MOGUĆIH rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

26.08.2020. 22:55
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Burno veče na mečevima širom Evrope.

Crvena zvezda će biti nosilac u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle svih mečeva drugog kruga, odigranih u sredu, jasno je da će imati lakši put ka elitnom klupskom takmičenju. Crveno-beli će na žrebu 31. avgusta moći da izvuku sledeće rivale: Molde (Norveška), Midtjiland (Danska), Ferencvaroš (Mađarska), Omonija (Kipar) i Dinamo Brest (Belorusija). To je epilog dramatičnih duela odigranih širom Starog kontinenta.

SLEDE RAZGOVORI SA IGRAČIMA: Mrkela ljut posle Tirane – ovako više neće moći!

ISPLIVALI RAZLOZI: Evo zbog čega Tomane želi da NAPUSTI Zvezdu!

DOK JE BORJAN SPASAVAO ZVEZDU: Evo šta je radila Sneža (VIDEO)

U drugom kolu kvalifikacija ispali su "planirani" nosioci u narednoj rundi Ludogorec i Seltik, kao i Legija i Sarajevo, koji su mogli na megdan prvaku Srbije već 15. ili 16. septembra, a bili su favoriti u utakmicama druge runde kvalifikacija. Tako je tim Dejana Stankovića dobio za moguće rivale timove poput Omonije, Dinamo Bresta ili Ferencavroša, koje su mnogi otpisali uoči mečeva u sredu.

Ludogorec je poražen na svom terenu od danskog Midtjilanda sa 1:0 (pročitajte OVDE), dok je Ferencvaroš šokirao škotskog velikana na Ostrvu. Gosti su vodili golom Sigera u sedmom minutu, izjednačio je Kristi u 53, da bi Nguen doneo neopisivo slavlje mađarskom šampionu pogotkom u 75. minutu.

Najveća drama viđena je u meču prvaka Rumunije i Hrvatske. Dinamo je bio na pragu pobede, ali je Debeljuh u 90. minutu doneo produžetke Klužu (2:2) Penali su odlučili pobednika, a Kluž je eliminisao Zagrepčane posle dramatične penal serije ukupnim rezultatom 7:8 (2:2, 0:1), iako su domaćini imali meč loptu u petoj seriji.

Pored Uroša Matića koji je postigao gol za Karabag (pročitajte OVDE), u strelce se upisao i bivši reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani koji ji dao drugi gol za Jang Bojs u trijumfu nad Klaksvikom rezultatom 3:1 (0:0).