ZVEZDA RUTINSKI PROTIV BAČKE: Pukla petarda u Bačkoj Palanci (VIDEO)

14.05.2021. 17:30
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli stiglo do 105 bodova.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Bačkoj Palanci Bačku sa 5:0 (4:0) u 37. kolu Superlige Srbije i tako došli na korak od obaranja rekorda Seltika pošto imaju 105 bodova i pobedom u poslednjem kolu bi prešli 106 bodova koliko je škotski tim imao u sezoni 2016/2017.

Sahrana Milana Kosanovića u ponedeljak, 17. maja, u Novom Sadu

DEJO NEMA DILEMU: Nema ništa od Regionalne lige

TALENTOVANI KLINCI NAPUŠTAJU ZVEZDU: Šest miliona evra stiže na Marakanu?

Početak meča nije obilovao uzbuđenjima sve do 15. minuta kada je Pavkov postigao gol na asistenciju Kange. Gabonac je bio raspoložen i to je pokazao u 24. minut kada je asistirao Gavriću koji je duplirao prednost crveno-belih. Potpuno je Zvezda kontrolisala meč, a Petrović je u 31. minutu sa 17 metara matirao Milojevića šutem pod prečku. Nije to bio kraj pošto je samo pet minuta kasnije Gavrić drugim golom povisio na 4:0, a treću asistenciju na meču je podelio Kanga. U drugom poluvremenu je Zvezda ređala šanse, mada je i domaćin pokušao da zapreti u par navrata, ali nije bilo golova sve do same završnice kada je Ivanić u 86. minutu postavio konačan rezultat.

Gelor Kanga
Gelor Kanga / Izvor: MN Press

Fudbaleri Bačke dočekaće danas od 18.05 sati Crvenu zvezdu u 37. kolu Superlige Srbije. Biće ovo duel bez rezultatskog značaja pošto je Crvena zvezda odbranila titulu šampiona, dok je Bačka već ispala u niži rang.

Ovo će timu Dejana Stankovića biti poslednje gostovanje u sezoni pošto ga do kraja sezone čeka meč protiv Metalca na stadionu ''Rajko Mitić'', a na istom stadionu će biti igrano i finale Kupa Srbije protiv Partizana. Crveno-beli imaju priliku i da do kraja sezone obore rekord od 106 osvojenih bodova što je pošlo za rukom Seltiku u sezoni 2016/2017.

90. minut
Kraj meča u Bačkoj Palanci, ubedljiv trijumf crveno-belih.
86. minut
0:5!!! Zvezda postiže gol u drugom poluvremenu, a strelac je Ivanić na asistenciju Nikolića.
74. minut
Još jedan pokušaj Kataija, iz voleja je probao, ali je Milojević odbranio.
72. minut
Pankov je probao glavom posle kornera, ali je šutirao visoko preko gola.
64. minut
Izmena u Bačkoj, izašao je Zličić, a ušao Ilić. Trostruka izmena u Zvezdi. Ušli su Falćineli, Gajić i Ivanić, a izašli su Pavkov, Srnić i Gavrić.
59. minut
Probao je Katai sa 17 metara, ali je šutirao pored gola.
55. minut
Dobra prilika za Zvezdu, Katai je centrirao, Pavkov pokušao glavom, ali je Milojević odbranio.
53. minut
Miran početak drugog poluvremena, nema velikih uzbuđenja.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković je izvršio dve izmene, u svlačionici su ostali Kanga i Vukanović, a u igru su ušli Aleksandar Katai i El Fardu Ben.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
40. minut
Pokušaj Bačke, šutirao je Mihailović, ali pravo u Popovića.
36. minut
0:4!!! Kanonada Zvezde u Bačkoj Palanci, Gavrić je drugi put strelac, a treći put je asistent Kanga.
31. minut
0:3!!! Strelac je Petrović. Prvi pokušaj Petrovića golman Milojević je izbacio u korner, da bi Petrović posle udarca iz ugla sa 20 metara ipak pogodio mrežu.
27. minut
Gavrić je imao odličnu priliku posle solo prodora, ali je šutirao pored gola.
24. minut
0:2!!! Povećava Zvezda vođstvo. Kanga je upisao i drugug asistenciju, ovaj put do Željka Gavrića koji je bio precizan.
23. minut
Tim Dejana Stankovića u potpunosti kontroliše meč.
15. minut
0:1!!! Vodi Zvezda. Kanga je odlično ubacio loptu na peterac, a Milan Pavkov glavom je savladao MIlojevića.
14. minut
Prvi pokušaj Crvene zvezde, ali je Vukanović loše zahvatio loptu glavom i šutirao daleko od gola.