ŠOU RIKARDA: Partizan protiv Proletera sve završio u prvom poluvremenu (VIDEO)

17.07.2021. 20:28
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press
Crno-beli pobedom počeli sezonu.

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u prvom kolu nove sezone, na gostovanju u Novom Sadu pošto su sa 4:0 (4:0) savladali Proleter. Crveno-beli su sav posao na ovom meču završili već u prvom poluvremenu, dok je u drugom gotovo bilo nemoguće igrati zbog kiše koja je potpuno natopila teren na ''Karađorđu''.

U PARTIZANU JE RAZOČARAO: Nekada veliki talenat završio u Letoniji (FOTO)

POTVRĐENE SPEKULACIJE: Begović potpisuje za Everton

OD DANAS JE ZVANIČNO: Francuz stigao u Milan (FOTO)

Meč je počeo sa dve prilike za domaćina. Andrija Kaluđerović je imao dve šanse posle grešaka odbrane Partitzana, ali nije bio precizan, a kazna je ubrzo stigla. Rikardo Gomeš pokazao je da će biti pravo pojačanje pošto je prvo u 9. minutu doneo prednost crno-belima na asistenciju Pantića, da bi četiri minuta kasnije sa dvadesetak metara duplirao prednosrt Partizana majstorskim udarcem. Potpuno je Proleter bio groigran, a Partizan je to iskoristio u potpunosti. Urošević je povisio na 3:0 u 22. minutu glavom posle centaršuta Jovića, da bi šest minuta kasnije već bilo 4:0 pošto je Jojić odlično izveo slobodan udarac i savladao Petrića. U nastavku je prava provala oblaka napravila velike probleme igračima oba tima, pa nije bilo viđeno mnogo toga. Urošević je imao priliku posle kornera u 48. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola. Bilo je još nekoliko pokušaja iz daljine, ali nije bilo promene rezultata, a crno-beli su više nego zasluženo ostvarili trijumf u Novom Sadu.

Fudbaleri Partizana novu sezonu u Superligi Srbije započeće gostovanjem u Novom Sadu ekipi Proletera od 21 čas na stadionu ''Karađorđe''. Biće to prvo od dva gostovanja crno-belih u Novom Sadu pošto u drugom kolu igraju protiv Vojvodine koja je juče igrala 0:0 sa Crvenom zvezdom.

Pokušaće fudbaleri Partizana da ove sezone prekinu post dug četiri godine kada je u pitanju šampionska titula, kao i dvogodišnji post što se tiče osvajanja trofeja, ali ih na startu čeka nimalo lak posao protiv Proletera, iako su crno-beli dobro prolazili u mečevima sa ovim klubom.

Crno-beli i Proleter odigrali su u Superligi Srbije do sada sedam mečeva, a tim trenera Aleksandra Stanojevića je ostvario svih sedam pobeda. Proleter je u tih sedam mečeva samo dva puta uspeo da zatrese mrežu Partizana, pa je kulb ih Humske apsolutni favorit u ovom meču.

90. minut
Kraj meča u Novom Sadu.
78. minut
Miljković je pokušao sa 20 metara, ali je bio neprecizan.
73. minut
Bez prave igre u drugom poluvremenu zbog terena koji je natopljen posle kiše.
61. minut
Prilika za Proleter, ali je Danoski zbog vode na terenu loše šutirao.
60. minut
Teško se igra u Novom Sadu zbog pravog potopa. Trostruka izmena u Partizanu. Izašli su Marković, Jović i Rikardo, a ušli su Natho, Milovanović i Holender.
48. minut
Prilika za Partizan, Urošević je pokušao glavom posle kornera, ali je lopta otišla pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Trostruka izmena u Proleteru. Umesto Živojinovića, Kojića i Kaluđerovića, na terenu su Stojanović, Miladinović i Mitrović.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
41. minut
Jojić je pokušao sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola.
28. minut
0:4!!! Jojić je postigao sjajna gol iz slobodnog udarca. Petrić nije bio dobro postavljen i nije mogao ništa da uradi.
22. minut
0:3!!! Urošević je strelac, odlično je reagovao glavom posle centaršuta Jovića.
21. minut
Još jedna dobra prilika za Partizan, Jojić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Petrić uspeo da odbrani njegov udarac.
13. minut
0:2!!! Rikardo duplira prednost Partizana. Momak sa Zelenortskih ostrva je sa 20 metara uputio precizan šut i savladao Petrića.
9. minut
0:1!!! Prva prilika za Partizan i odmah gol Rikarda. Danilo Pantić je odlično proigrao Rikarda koji je sa 16 metara bio precizan.
4. minut
Ponovo je Kaluđerović imao priliku, pokušao je da iskoristi kiks odbrane Partizana, ali je lopta otišla pored gola.
3. minut
Prva prilika na meču za Proleter. Stojković je istrčao i kratko odbio loptu, Kaluđerović je pokušao glavom, ali je Stojković odbranio njegov udarac.