RAPSODIJA PARTIZANA: Het-trik Asana, ali Natho je MAJSTOR!

22.08.2020. 18:56 21:37
fa
fa / Izvor: MN Press
Dominacija crno-belih.

Fudbaleri Partizana su u susretu petog kola Superlige savladali Inđiju sa 5:0 (1:0). Ekipa Sava Miloševića odigrala je najbolju utakmicu od starta sezone. Junak utakmice je bio Takuma Asno koji je postigao het-trik, ali treba napomenuti da je praktično “konce” u igri kluba iz Humske držao Bibras Natho koji je sjajno “dirigovao” igrom.

Prvo poluvreme, kao i ceo duel protekao je u dominaciji Partizana. Svi statistički podaci su bili na strani crno-belih. Međutim, pravih šansi je bilo zaista malo. Najagilniji na terenu bio je Filip Stevanović, ali njegovi pokušaji sa distance završavali su daleko od gola Miloja Prekovića.

Na prvi pogodak čekalo se do 20. minuta. Popularni Fića je sjajno prošao sa leve strane terena, ušao u kazneni prostor i sjajnim driblingom je prevario Aleksandra Đorđevića kojem nije ostalo ništa drugo nego da ga na nedozvoljen način zaustavi. Sudija Novica Anđelovski je opravdano dosudio jedanaesterac. Najstrožu kaznu iskoristio je Natho. Sigurnim udarcem sa bele tačke doneo je prednost domaćima. Na semaforu je pisalo 1:0.

Terensku nadmoć izabranici trenera Miloševića nisu uspeli da krunišu još kojim pogotkom, pa se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

Šta reći za drugo poluvreme crno-belih, prava rapsodija viđena je u Humskoj. Samo tri minuta od nastavka igre svoj prvi gol na meču postigao je Takuma Asano. Japanc je odigrao sjajan dupli pas sa Nathom, a nakon toga bivši fudbaler Arsenala je “bocnuo” loptu preko Prekovića i doneo domaćinu prednost od 2:0. Na treći pogodak čekalo se do 60. minuta. Najlepši potez na meču delo je Saše Zdjelara. Kapiten Partizana je šutirao sa 30-tak metara, a lopta je završila u donjem levom uglu Inđije.

Na 4:0 povisio je Asano svojim drugim golom. Igrao se 65. minut kada je Izraelac dugom loptom pronašao Umara Sadika koji je fantastično ostavio loptu Japancu, a ovome nije bilo teško da loptu sprovede u praznu mrežu.

Potvrdu da je Takuma u odličnoj formi dobili smo u 76. minutu, kada je na asistenciju Đorđa Ivanović postigao het-trik.

Partizan je ovom pobedom stigao do 12. boda I nalazi se na trećem mestu Superlige Srbije. Inđija je trenutno 17. sa samo 3 osvojena boda.

Šta sve možeš u Srbiji za 1 euro?

FUDBAL U ITALIJI NA TANKOM LEDU: Korona ponovo odlaže Seriju A?!

DETE BARSELONE KVARI BIVŠEM KLUBU POSAO: Argentinski as prelazi u Siti za skoro 100 miliona evra!

Kako je tekao meč, iz munuta u minut, možete pročitati ovde.

KRAJ UTAKMICE!
Partizan je ubedljivo savladao Inđiju! Rezultat je 5:0.

83.minut
Urošević pokušava iz slobodnog udarca, ali dosta slabo, pravo u Prekovića.

82. minut
Nove izmene u Partizanu. Asana menja Čolić, a Smiljanić ulazi umesto Šćekića.

81. minut
Korner izvodi Stojković. Banjak pravi faul u napadu.

76. minut
GOL! Het-trik Asana! Nakon sjajnog prodora Ivanovića, Japancu nije bilo teško da treći put zatrese mrežu Inđije. 5:0

71. minut
Nove izmene u redovima Partizana. Sadika menja Matić, a Stojković ulazi umesto Natha.

68. minut
Novi pokušaj Dimitrova, ali pravo u Petrovića.

67. minut
Dimitrov pokušava iz slobodnog udarca. Lopta završava preko prečke.

65. minut
GOL! Asano pogađa ponovo. Natho je poslao dugu loptu ka Sadiku, a ovaj fantastično asistira Japancu. 4:0!

63. minut
Crno-beli vrše prvu promenu. Ivanović je zamenio Stevanovića.
60. minut
GOL! Kakav pogodak Zdjelara! Odličan šut kapitena crno-belih sa 30-tak metara. Prelepo!

56. minut
Trostruka izmena u Inđiji. Purtić menja Aleksića, Ilić svoje mesto ustupa Neškoviću, a Eliomara menja Tripković.

54. minut
Izraelac ponovo izvodi korner, ali Krneta solidno reaguje.

51. minut
Kakav početak Partizana. Crno-beli su na teren izašli kao "furija". Ponovo pokušava Stevanović, lopta odlazi preko gola.
50. minut
Kakva šansa za Sadika! Natho je izveo udarac iz ugla, Nigerijac je loptu zahvatio glavom, ali Preković fantastično reaguje.

48. minut
GOL! Prelep dupli pas Natha i Asana, a Japancu nakon toga nije bilo teško da postigne pogodak. Partizan vodi 2:0!

46. minut
Udarac iz ugla za Partizan. Sadik je pokušao nakon centaršuta Natha, ali pravo u Perkovića.

POČELO JE DRUGO POLUVREMA!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Partizan vodi sa 1:0. Strelac je bio Natho sa bele tačke.
44. minut
Prvi žuti karton na meču. Nakon povlačenja Sadika, Đorđević dobija javno opomenu.

39. minut
Slobodan udarac za Partizan. Preković siguran.

36. minut
Još jedan korner za domaće. Natho ponovo centrira, ali Bakić otklanja opasnost.

35. minut
Nova šansa za goste. Nakon greške Vitasa pokušava Dimitrov. Njegov šut odlazi visoko preko gola.

33. minut
Prvi konkretni pokušaj Inđije. Udarac Đorđevića ide pravo u Petrovića.

30. minut
Novi udarac iz ugla za crno-bele. Natho je nakon kratke akcije pokušao da loptu ubaci u kazneni prostor, ali slabo, samo do Krnete.

26. minut
Preti i Sadik. Njegov udarac ide pravo u Prekovića.

25. minut
Zdjelar šutira sa ivice kaznenog prostora. Lopta odlazi pored leve stative gola Inđije.
20. min
GOL! Bibras Natho je sigurno izveo jedanaesterac. 1:0!

20. minut
Penal za Partizan! Nakon sjajnog prodora Stevanovića, Veličković pravi prekršaj za najstrožu kaznu.

19. minut
Pokušao je Stevanović. Njegov šut sa 20-tak metara odlazi visoko preko gola.

16. minut
Velika greška Banjaka, na svu sreću po crno-bele, golman Popović je najbliži lopti.
14. minut
Dobar centaršut Uroševića, ali pre Sadika loptu je u korner izbacio golman Preković.

10. minut
Partizan dominira, ali bez konkretne šanse.

3. minut
Prvi korner za Partizan na utakmici. Izveo ga je Stevanović, lopta odlazi u gol-aut.

UTAKMICA JE POČELA!
Meč je kasnio desetak minuta zbog spornih transparenata okačenih na južnoj tribini.