10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

STEVANOVIĆ I VUJAČIĆ REŠILI PENAL RULET: Partizan u plej-ofu Lige konferencija (VIDEO)

12.08.2021. 20:18
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Meč je počeo u 21 čas.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali ruski Soči sa 4:2 (2:2, 0:1). Pobedu crno-belima u penal ruletu doneo je golman Nemanja Stevanović koji je ušao u drugom produžetku umesto Popovića i odbranio penal Rodrigau, da bi Vujačić doneo sa bele tačke prolaz dalje crno-belima koji će igrati protiv Santa Klare koja je izbacila Olimpiju Save Miloševića.

PODRŠKA KLUBOVIMA ŠIROM SRBIJE - MOZZART POSTAO SPONZOR FK RADNIČKI 1923!

TUGA: Aleksandar Lutovac zbog smrtnog slučaju u prodici neće igrati protiv Sočija

HUMANOST NA DELU: Fudbaleri Partizana pomažu malom Bošku za kupovinu najskupljeg leka na svetu

Partizan je od starta pritiskao Soči jer mu je samo pobeda donosila prolaz dalje posle 1:1 u Rusiji. Marković je bio najraspoloženiji na startu i zapretio je u 8. i 15. minutu, da bi Natho odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Džanaev odlično intervenisao. Posle prošuštenih prilika stigla je crno-bele kazna pošto je u 33. minutu Terekov doneo prednost gostima. Pokušaval isu Urošević i Vujačić glavom, ali je na poluvremenu Soči ipak imao prednost. Dobro je Partizan krenu o u drugom poluvremenu i posle prilika za Markovića i Uroševića, Jojić je u 53. minutu doneo izjednačenje na asistenciju Markovića. Krenuli su crno-beli u totalni napad, ali nije bilo prilika osim jednog udarca Markovića, da bi u 76. minutu Soči ponovo došao u vođstvo, a strelac je ponovo bio Terekov. Soči je u 81.minutu još jednom zapretio preko Angbana, ali je Popović dobro intervenisao, da bi minut kasnije Suma loše šutirao. Činilo se da Soči ima pobedu i prolaz dalje na tacni da bi Šćekić u 90. minutu posle kornera odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu donevši produžetke Partizanu.

U produžecima je Soči bio opasniji rival. Šut Vorobjeva je Popović lako zaustavio u 93. minutu, da bi četiri minuta kasnije ukrotio i dobar udarac Burmistrova. Isti igrač je imao odličnu šansu u 103. minutu kada je prebacio Popovića, ali je gotovo sa gol linije loptu izbacio Vujačić. U drugom produžetku nije bilo uzbuđenja, ali je Aleksandar Stanojević odlučio da menja golmane pa je Stevanović ušao umesto Popovića. U penal ruletu odmah u prvoj seriji je Cagalov pogodio stativu, da bi u četvrtoj seriji Stevanović odbranio šut Rodrigaa, a Vujačić sa bele tačke doneo pobedu crno-belima i plasmanu plej-of.

Fudbaleri Partizana večeras od 21 čas na stadionu u Humskoj dočekuju ruskog predstavnika Soči u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Pre nedelju dana u Rusiji prvi meč je završen nerešenim rezultatom 1:1.

Crno-beli su odigrali dobar meč u Rusiji, a mogli su da revanš čekaju i sa pozitivnim rezultatom, ali je Soči do izjednačenja stigao iz vrlo sumnjivog jedanaesterca. Ipak, u Partizanu se ne osvrću na to, iako im zbog toga u Beogradu samo pobeda odgovara za prolaz dalje.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević može da računa na najbolji sastav za meč protiv Sočija, a jedino u timu nema Aleksandra Lutovca koji će meč propustiti zbog smrtnog slučaja u porodici.

4:2
Vujačić je precizan, Partizan se plasirao u plej-of Lige konferencija.
3:2
Stevanović je odbranio penal Rodrigau, Partizan ima penal za prolaz.
3:2
Mnogo sreće imao je Suma, pogodio je stativu, ali se lopta od Džanajeva odbila u gol.
2:2
Žoazinjo je snažno šutirao i pogodio. Stevanović je pogodio stranu, ali nije mogao da odbrani.
2:1
Rikardo je siguran, vodi Partizan.
1:1
Prohin pogađa, Stevanović nije mogao ništa da uradi.
1:0
Živković precizno šutira i Partizan vodi.
0:0
Cagalov pogađa stativu iako je Stevanović otišao na drugu stranu.

PENALI

120+1. minut
Kraj drugog produžetka, jedanaesterci će se šutirati u Humskoj.
119. minut
Dobar pokušaj Burmistrova, ali je Stevanović bio odlično postavljen.
110. minut
Dvostruka izmena u Partizanu. Izlaze Urošević i golman Popović, a ulaze Obradović i Stevanović. Stanojević se sprema za penal rulet.
106. minut
Počinje drugi produžetak. Izmena u Partizanu, Miljković menja Markovića.

DRUGI PRODUŽETAK

105. minut
Kraj prvog produžetka.
103. minut
Vujačić spašava siguran gol, Burmistrov je prebacio Popovića, lopta je išla u mrežu, ali je Vujačić sa gol linije izbacio loptu.
97. minut
Odlična prilika za Soči, Burmistrov je šutirao, ali je Popović odlično odbranio
93. minut
Vorobjev je pokušao, ali je bio to lak posao za Popovića.
91. minut
Počeo je prvi produžetak.

PRVI PRODUŽETAK

90+3 . minut
Kraj. Igraće se produžeci.
90. minut
2:2!!! Stiže Partizan do izjednačenja. Posle kornera je Šćekić bio najbolji u skoku, a lopta posle njegovog udarca glavom o stativu ulazi u gol.
84. minut
Izmena u Partizanu, Jojića menja Terzić.
82. minut
U odličnoj se prilici našao Suma, ali je sa 15 metara veoma loše šutirao levom nogom.
81. minut
Prilika sa Soči, Angban je sa dvadesetak metara šutirao, ali je Popović dobro reagovao.
78. minut
Izmena u Sočiju, izašao je Jusupov, a ušao Angban.
76. minut
1:2!!! Ponovo vodi Soči. Jusupov je ubacio loptu na peterac gde je Terekov bio usamljen i lako matirao Popovića i postigao svoj drugi gol.
75. minut
Potpuna incijativa Partizana, ali za sada ne uspevaju crno-bel ida dođu do prave prilike za drugi gol.
72. minut
Pokušaj Markovića, lopta je otišla pored gola.
71. minut
Još jedna izmena u Partizanu, Šćekić je ušao umesto Holendera.
69. minut
Dvostruka izmena kod gostiju. Izašli su Zajka i Popov, a ušli su Margasov i Burmistrov.
65. minut
Prva izmena u Partizanu, Natho je izašao, a ušao je Sejduba Suma.
54. minut
1:1!!! Stiže Partizan do izjednačenja. Marković je odčlično probio po desnoj strani, uputio oštar centaršut, a Jojić sa 11 metara šutira precizno.
53. minut
Još jedna dobra prilika za Partizan, Urošević je sa 11 metara šutirao visoko preko gola.
48. minut
Odlično je Natho uposlio Markovića, ali je kapiten Partizana veoma loše šutirao sa 16 metara.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan ima rezultatski zaostatak.
41. minut
Vujačić je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
37. minut
Dobra prilika za Uroševića, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.
33. minut
0:1!!! Vodi Soči. Odlična akcija gostiju, Barać je asistirao Terekovu koji je savladao Popovića.
25. minut
Odlična prilika za Partizan. Iz slobodnog udarca je Natho odlično šutirao, ali je Džanaev odlično intervenisao i spasio siguran gol.
23. minut
Ponovo mirniji period igre, sve se dešava uglavnom između dva šesnaesterca.
15. minut
Dobar pokušaj Markovića sa dvadesetak metara špicem, ali je odbranio golman gostiju. Posle kornera Vujačić je iz voleja sa šest metara šutirao preko gola.