PARTIZAN SIGURAN U DERBIJU: Crno-beli plesali po notama Jojića, Menigova magija oduševila Humsku

21.11.2021. 15:09 17:45
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Parni valjak lako sa Lalama.

FK Partizan savladao je Vojvodinu u derbiju 17. kola Superlige Srbije rezultatom 4:1 (2:0).

Crno-beli su pitanje pobednika u Humskoj rešili u prvom poluvremenu kada u razmaku od sedam minuta stigli do kapitalne prednosti.

PIKSI POSLE POSETE SURDULICI I MURALU: Ne znam čime sam ovo zaslužio (FOTO)

UEFA VERUJE SRBINU: Velika čast za Jovanovića - sudi DERBI Lige šampiona!

NIJE ZA ONE SA SLABIM SRCEM: Noga pretučene fudbalerke izgleda JEZIVO (FOTO)

FK Partizan je odigrao onoliko koliko je trebalo u prvom poluvremenu u kojem je golovima Danila Pantića u 35. i Kvinsija Meniga u 42. minutu stekao prednost od 2:0.

Nadu gostima vratio je Veljko Simić, koji je u trećem minutu nastavka smanjio na 2:1.

FK Partizan je dileme oko pobednika otklonio sa dva gola u periodu između 70 i 73. minuta.

Pogodio je prvo Rikardo Gomeš, koji je postigao 17. gol u sezoni.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Miloš Jojić, koji je u 73. minutu zatresao mrežu. Iskusni vezista je bio najbolji pojedinac susreta, pored gola upisao je i asistenciju, na njegov izveden korner mrežu je zatresao pomenuti Rikardo.

Izabranici trenera Aleksandra Stanojevića su sada prvi na tabeli sa 47 bodova šest više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja je u Lučanima savladala Mladost 5:1.

PARTIZAN - VOJVODINA 4:1 (2:0

(Pantić 35, Menig 42, Rikardo 70, Jojić 72 - Simić 48)

Stadion: Stadion Partizana

Sudija: Lazar Lukić

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar (od 73. Šćekić) - Menig (od 73. Lutovac), Pantić, L. Pavlović (od 64. Jović) – Rikardo.

VOJVODINA (4-2-3-1): N. Simić - Jeličić, Kovačević, Stevanović (od 33. Kopitović), Devetak - Maksimović, Topić (od 46. Busnić) - Vukadinović, V. Simić (od 73. Kabić), Čović – Zukić (od 46. Bastajić).

90. minut
Kraj utakmice. Partizan - Vojvodina 4:1.
82. minut
Mrkaićev pokušaj glavom atraktivno u korner odbija golman Popović.
74. minut
Menig ide na zaslužen odmor, na terenu je Holanđanina zamenio Lutovac.

72. minut
GOOOL! Jojić zasluženo stiže do pogotka. Iskusni vezista je zatresao mrežu sa ivice kaznenog prostora - 4:1.

69. minut
GOOOL! Rikardo Gomeš je strelac posle odličnog kornera Jojića - 3:1.

64. minut
Prva promena u crno-belom sastavu - Jović menja Pavlovića.

55. minut
Ponovo Partizana napada, Voša se brani svim silima.

48. minut
GOOOL! Vojvodina smanjuje prednost Partizana. Nemanja Čović je odlično proigrao Veljka Simića koji "špicem" matira Popovića - 2:1.
46. minut
Busnić i Bastajić menjaju Zukića i Topića.

Drugo poluvreme

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Partizan - Vojvodina 2:0.

42. minut
GOOOL! Kvinsi Menig posle lepog solo prodora pogađa rašlje sa 15 metara - fenomenalno. Crno-beli su duplirali prednost 2:0.

35. minut
GOOOL! Danilo Pantić udarcem sa 10-tak metara donosi Partizanu prednost - 1:0.

33. minut
Kopitović zbog povrede menja Stevanovića u sastavu Vojvodine.

30. minut
Mora se priznati, veoma loša utakmica u Humskoj. Očekivali smo više.

20. minut
Rikardo je pokušao glavom nakon kornera, a onda je Urošević na gol liniji uspeo da šutira pravo u Simića.

20. minut
Vojvodina je odolela početnom pritisku domaćina. I dalje u Humskoj nema velikih uzbuđenja.
10. minut
Očekivano, crno-beli imaju terensku inicijativu i dominiraju u svakom segmentu igre.

5. minuta
Velika šansa za Partizan! Lazar Pavlović je sa 10 metara dobro šutirao, međutim, golman Nikola Simić je bio na visini zadatka.
Utakmica je počela!

FK PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Menig, Pantić, L. Pavlović- Rikardo.

FK VOJVODINA (4-2-3-1): N. Simić - Jeličić, Kovačević, Stevanović, Devetak - Maksimović, Topić - Vukadinović, V. Simić, Čović - Zukić.

Najnovije vesti o FK Partizan pročitajte OVDE.