10.09.2017. 16:33
Andrea Bertolači
Andrea Bertolači / Izvor: Foto: Printscreen/I love football
Meč je odigran u Udinama.

Andrea Bertolači ostaće zapamćen u istoriji fudbala, kao prvi igrač koji je isključen zahvaljujući VAR (video) tehnologiji. U utakmici 3. kola Serije A, Udineze je dočekao Đenovu, a igrač Grifona je dobio crveni karton u 37. minutu. Sudija Fabio Mareska nije imao dilemu, mada mu za ovakvu odluku nije bila potrebna dodatna pomoć.

UEFA DONELA ODLUKU: Mažić svira DERBI Lige šampiona! (FOTO)

NOVI SRBIN U PREMIJER LIGI! Murinjo PRESEKAO i izabrao NJEGA! (FOTO)

Starter u redovima gostiju Đenove bio je Darko Lazović, nekadašnji igrač Crvene zvezde. Inače, na kraju je bilo 1:0 za tim iz Udina. Strelac u 16. minutu bio je Jakub Jankto. Istim rezultatom, slavio je Kaljari protiv Krotonea.

KAD MURINJO KAŽE, TO JE TAKO: Ovo je omiljeni igrač Portugalca i dolazi iz Srbije (FOTO)

Najubedljiviju pobedu popodnevnog programa ostvarila je Fjorentina i to na gostovanju. Viola je pobedila Veronu, sa 5:0, i samim tim upisala prve ovosezonske bodove. Nešto, kasnije, u 16 časova počeo je duel Lacija i Milana, a ubedljivo je slavio rimski tim. Bilo je 4:1, a čak tri gola dao je Ćiro Imobile u 38, 42. i 48. minutu. Takođe, upisao je i asistenciju prilikom gola Luisa Alberta, za 4:0. Rikardo Montolivo samo je ublažio poraz, u 56. minutu. Za Lacio sve vreme su igrali Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta.