scattered clouds
25.04.2024.
117.1643
109.4482

GAUČOSI NA KROVU AMERIKE: Mesi konačno osvojio trofej sa reprezentacijom (VIDEO)

11.07.2021. 08:32
Mesi
Mesi / Izvor: Reuters
Brazil poražen na Marakani.

Reprezentacija Argentine je šampion Kopa Amerike. U finalu su savladali selekciju Brazila rezultatom 1:0. Gaučosi su nakon tri izgubljena finala i mnogo godina čekanja, konačno došli do prestižnog trofeja kojem se najviše obradovao jedan od najboljih fudbalera sveta Lionel Mesi.

ISPLIVALA TAJNA: Otkriveno gde Mesi nastavlja KARIJERU!

PLAVI DEO LIVERPULA TUGUJE: Preminuo je legendardni veznjak "KARAMELA"

SADIK NA PRAGU PREMIJER LIGE: Bivšeg napadača Partizana ne puštaju bez 10.000.000 evra!

Jedini gol na meču postigao je Anhel Di Marija u 22. minutu. Kada je Rodrigo De Paul poslao je sjajan pas na stranu, prevario beka Brazila i ostavio  vezistu samog jedan na jedan sa Edersonom.

Di Marija se odlično snašao i Lobovao golmana Karioka.

U nastavku su se Argentinci povukli i čekali šansu iz kontranapada, dok je Brazil predvođen Nejmarom sve sile usmerio ka golu najvećeg rivala.

U 52. minutu prvo je poništen pogodak Rišarlišona zbog ofsajda, a samo dva minuta kasnije poništen im je gol Rišarlišona zbog ofsajda.

Ređale su se šanse Brazilaca pred golom Gaučosa ali ništa nije bilo toliko efektno da bi zatresao mrežu i poravnalo rezultat.

Imali su Argentinci još dve sjajne šanse da ubedljivije trijumfuju u ovom finalu. Prvu nije iskoristio Mesi dok je dva minuta kasnije sličnu propustio i De Paul.

Ipak i minimalac je bio dovoljan da Argentina nakon 28. godina stigne do prestižnog trofeja.

Igračem turnira proglašen je Lionel Mesi.