8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

GLAVOBOLJA ZA ĐUKIĆA: Plzenj za sedam minuta srušio učesnika nokaut faze Lige šampiona

17.01.2018. 17:56
FK Viktorija Plzenj
FK Viktorija Plzenj / Izvor: Profimedia
Prijateljski meč odigran u Marbelji.

Protivnik Partizana u nokaut fazi Lige Evrope i ubedljvo vodeći tim šampionata Češke, Viktorija Plzenj, odigrala je kontrolni meč protiv aktuelnog prvaka Švajcarske i učesnika osmine finala Lige šampiona, Bazela na pripremama u špansoj Marbelji i slavila sa 2:! posle preokreta pošto je naredni rival crno-belih gubio 1:0 na poluvremenu.

SVI SU GA VEĆ VIDELI U PARTIZANU: Usledio je OŠTAR demanti!

ILIEV SVE OBJASNIO: Zna se ko je PRIORITET, a kome nudimo ugovor do kraja KARIJERE! (FOTO)

Bazel je bio bolji rival tokom prvog poluvremena što je konkretizovao u 17. minutu kada je Riki van Volfsvinkel uputio pas sa leve strane koji je uz malo sreće stigao do Kevina Bue koji se odlično snašao i doveo Bazel u vođstvo od 1:0. Imao je Bazel priliku da poveća na 2:0, ali je Ajetijev udarac odbranio Hruška. Viktorija je mogla do izjednačenja u 26. minutu kada je neprecizan bio Krmenčik.

Viktorija je ofanzivno poleča drugo poluvreme i u 47. i 48 minutu propustila prilike preko Horave i Piroha da izjednači. Ipak, sve je ispravio u 49. minutu Marek Bakoš pogotkom iz penala. Samo sedam minuta kasnije Viktorija je zasluženo povela sa 2:1 golom Aleša Čermaka. Još dve dobre šanse za Viktoriju propustili su Kolar i Kovarik u 65. i 66. minutu. Uzvratio je Bazel preko Pulula i Oberlina, ali nije došl odo promene rezultata. Završnica je bila prilično uzbudljiva, pošto je Bakoš propustio priliku da poveća vođstvo Viktorije, dok je Pululu propustio 10 minuta pre kraja šansu da izjednači.

Viktorija je u ovom meču igrala u sastavu Hruška, Havel, Piroh, Hajek, Limberski, Petržela, Hrošovski, Ivanšic, Zeman, Čori, Krmenčik, dok su u drugom poluvremenu na teren istrčali Reznik, Hubnik, Živulič, Kovalik, Horava, Čermak, Kopic, Kolar, Pilar, Bakoš. Sastav Bazela koj ije počeo meč činili su Salvi, Lang, Kajzer, Suši, Riveros, Džaka, Frei, Stoker, Van Volfsvinkel, Bua, Ajeti

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.