GOLEADA NA ČAIRU: Radnički slavio, Kaluđerović pokazao da nije za staro gvožđe!

07.06.2020. 16:53 19:48
GADAHFNJSF
GADAHFNJSF / Izvor: MN Press
Kakva utakmica.

U najefikasnijoj utakmici 28 kola Superlige Srbije, na stadionu Čair, snage su odmerili Radnički iz Niša i Rad. Meč je obilovao sa mnoštvo šansi i pregršt lepih golova, a precizniji su bili domaći. Na kraju rezultat je bio 3:3 (2:2).

Vredi istaći da je sjajnu borbu na terenu obeležio bivši igrač Crvene zvezde, Andrija Kaluđerović.

KONATAR DEBITOVAO ZA PRVI TIM: Besana noć pre utakmice

PARTIZAN PLAĆA POLA MILIONA EVRA: Prvo pojačenje stiže u Humsku (FOTO)

NEKADA NE BI RAZMIŠLJAO NI SEKUND: Štoper Juventusa bira između Arsenala i Vulverhemptona (FOTO)

Prvo poluvreme je počelo sjajno po gostujuću ekipu sa Banjice. Nakon 11 minuta igre popularni "građevinari" poveli su golom Veljka Trifunovića, a samo devet minuta kasnije nekadašnji napadač Zvezde, Andrija Kaluđerović je duplirao.

Ovakav rezultat kao da je "razbudio" Radnički i u razmaku od samo dva minuta, domaćin dolazi do izjednačenja. Prvo je Nikola Čumić smanjio vođsto, a poravnanje rezultata na 2:2 doneo je još jedan bivši igrač crveno-belih, Stefan Mihajlović. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, efikasno i lepršavo. Opet je na scenu stupio Kaluđerović, koji je sa još jednim pogotkom, u 51 minutu doneo Radu novu prednost. Na semaforu stadiona Čair pisalo je 2:3. Samo četiri minuta kasnije, taletnovani Stefan Mitrović (17), svojim prvencem u crvenom dresu, doneo je novo izjednačenje.

Na novi pogodak čekalo se do 86 minuta, a prvo vođstvo na meču i konačan rezultat 4:3 doneo je svojim drugim golom Nikola Čumić. Nišlije su tako iskoristile igrača više, pošto je nakon drugog žutog kartona, u 77. minutu isključen Nemanja Petrović.

Nakon ove pobede ekipa Radničkog se nalazi na šestom mestu sa 46 boda. Rad je trenutno pretposlednji, sa svega 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Mladosti savladali su ekipu Mačve sa 2:1 u poslednjoj utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Lučanci su do prednosti stigli u 13. minutu, efektnim golom Babića, a samo desetak minuta kasnije gosti su poravnali rezultat, kada je Gigić na asistenciju Markovića pogodio. Pobedonosni pogodak pao je u 70. minutu, kada je Lazar Jovanović iskoristio odbitak posle udarca Bojovića

Mladost je deveta na tabeli srpskog prvenstva sa 40 bodova, dok Mačva ima 13 i zauzima poslednju, 16. poziciju.