Helsinki nije pobedio, ali Zvezdaši dobro se pazite, napadač im se RASPUCAO

20.07.2019. 17:55
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Očekuje nas nastavak kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Helsinkija gostovaće u sredu Crvenoj zvezdi u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a ekipa iz glavnog grada Finske odigrala je danas i duel nacionalnog prvenstva. Gostovala je Ilves Tampereu i odigrala nerešeno - 1:1 (0:0)

SADA JE POSTALO JASNO: Iz Zvezde poručili koliko je ozbiljna mogućnost povratak Degeneka (FOTO)

PROVEO SE KAO BOS PO TRNJU: Težak poraz Piksija u gradskom derbiju

RUSI JAVLJAJU: Zvezda će da snosi troškove povratka povređenog Litvanca

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u 55. minutu 29-godišnji napadač Riku Riski postigao vodeći gol. Riski je tako samo potvrdio golgetersku formu, pošto je bio dvostruki strelac u remiju sa Toršavnom u prethodnom kolu kvalifikacija za elitno UEFA takmičenje. I kada se činilo da će biti pobeda gostiju, usledilo je izjednačenje. Sa bele tačke precizan je bio Lauri Ala-Milimaki.

Helsinki je počeo u sastavu: Rudakov, Alho, Rafinja, Obilor, O Šonesi, Dalstrom, Para Sinistera (od 52. Vananen), Kairinen, Riski, Pelvas (od 75. Vajrinen) i Mensah (od 83. Peiponen).

Posle ovog meča Helsinki ima 26 bodova iz 17 utakmica. Ilves je prvi sa 29 iz 15 mečeva.

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" će biti odigrana u sredu, od 20.45. Revanš u Finskoj je zakazan za sedam dana kasnije.