8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

HEROJ POSTKORONA FUDBALA: Napravio ČETIRI gola za 14 minuta! Čak TRI SLOBODNJAKA (jedan sa 35 metara) (VIDEO)

25.05.2020. 13:35
Četiri gola za 14 minuta
Četiri gola za 14 minuta / Izvor: Foto: Twitter printscreen/farerskapilka
Brzinski...

Nakon što je prošao glavni talas korona virusa fudbal se polako vraća na evropske terene.

Nastavila se Bundesliga, uskoro će još nekoliko šampionata, a već tri kola odigrana su u ovogodišnjem prvenstvu Farskih ostrva. Ta liga ne spada u najatraktivnije u Evropi, ali juče se na utakmici Argir - HB dogodilo nešto što se zaista retko viđa.

VEČITI U PROBLEMU: Zvanično - evo KAKO se GLASA u Evroligi! Otkazan i Evrokup, najavljen RASPLET

LEGENDA CRVENO-BELIH SE SETILA SLAVNIH DANA: Odveden odmah na DOPING kontrolu! Dva sata ga držali - PIVO za PIVOM

SAD JE POKAZAO PRAVO LICE: Federer se OBRATIO Đokoviću! Njegove reči ŠOKIRAĆE ceo svet (VIDEO)

ZVEZDO OBRATI PAŽNJU: Nekadašnji fudbaler crveno-belih slobodan igrač!

Gosti su slavili sa 5:0, a četiri gola (i jednu asistenciju) upisao je 21-godišnji napadač Adrian Justinusen. Ni to ne bi bila toliko velika vest da Justinusen nije sva četiri gola postigao za 14 minuta. Ne bi ni to bila toliko velika vest da čak tri od svoja četiri gola nije postigao iz slobodnih udaraca, a jedan sa čak 40 metara!

Justinusen je u 5. minuti asistirao Dalbudu za vodstvo HB-a, a tri minuta kasnije pogodio je i sam strašnim udarcem iskosa s leve strane s 22 metra. Pomogao mu je malo i domaći golman koji je loše reagovao, baš kao i u 12. minutu kad je Justinusen dao gol iz slobodnjaka sa desne strane sa dvadesetak metara.

Gosti su u 16. dobili crveni karton, ali to nije spriječilo napadača HB-a da minut kasnije sa 40 metara još jednom probije golmana domaćih, kojeg je ovaj put prevario i živi zid od kojeg se lopta nezgodno odbila.

Konačno, kako prenosi Index.hr, najluđih 14 minuta u karijeri, Justinusen je završio u 21. minutu kada je fantastičnom solo akcijom i još boljim udarcem sa 15-ak metara zakucao loptu u rašlje za, ispostavilo se, konačnih 5:0.

Prošlo je tačno 15 godina od najvećeg preokreta u istoriji finala Lige šampiona. Tog 25. maja 2005. na stadionu "Ataturk" u Istanbulu Liverpul je na poluvremenu gubio sa 3:0 protiv Milana, ali je uspeo da preokrene rezultat u nastavku i preko produžetaka i penala osvoji titulu prvaka Evrope.