moderate rain
24.04.2024.
117.1643
109.4482

NEISKUSNA ZVEZDA PALA U NEMAČKOJ: Hofenhajm slavio u prilično izjednačenoj utakmici!

22.10.2020. 19:52 23:07
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Reuters
Šampion Srbije grupnu fazu Lige Evrope počeo porazom.

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Crvenu zvezdu u prvoj utakmici Grupe “L” Lige Evrope rezultatom 2:0 (0:0). Prilično ujednačen meč između nemačkog i srpskog predstavnika rešili su Kristof Baumgartner u 64 i Munas Dabur u trećem minutu sudijske nadoknade.

Od samog starta susreta oba tima su krenula "rezervisano". Dejan Stanković je svojom postavkom (3-4-2-1) iznenadio kolegu sa suprotne strane, domaći su pokušavali udarcima sa distance ali lopta praktično nije imala gde da prođe. Seku Sanogu je u odigrao najbolje poluvreme u crveno-belom dresu, sjajno je komandovao sredinom terena i radio ono što najbolje zna - oduzimao lopte u duelima 1 na 1.

Aktuelni šampion Srbije je imao svoje šanse, najbolje su propustili Dijego Falćineli i Srđan Spiridonović čiji je udarac sa nekoliko metara blokirao Kevin Vogt.

Drugo poluvreme krenulo je u istom ritmu, međutim, crveno-beli su bili konkretniji, imali veći posed lopte i kada se mislilo da je se izabranici Dejana Stankovića "pitaju" za sve usledio je "hladan tuš". Igrao se 64 minut kada je Kevin Akpoguma oduzeo loptu Veljku Nikoliću, a nedugo zatim Sebastijan Rudi pronalazi Baumgartera koji rutinski matira Borjana.

Do kraja utakmice veđena je ista slika, borba na sredini terene i veliki broj prekršaja. Sanogo je imao dva udarca nakon kornera, ali lopte su išle pored gola. Na kraju, nezasluženo, Hofenhajm dolazi do novog gola. U trećem minutu sudijske nadoknade precizan je bio Dabur.

Narednu utakmicu Crvena zvezda igra na Marakani, protivnik je Slovan iz Libereca. Meč je na programu 29. oktobra sa početkom u 19.00.

Bilo kuda Zvezda svuda: Crveno-belo veče donosi 1.000 RSD bonusa bez uslova

NAJBITNIJU INFORMACIJU ZADRŽAO ZA SEBE: Ivić ostavio Ostrvo u dilemi, ali sada je jasnija njegova filozofija

NAKON PRIČE DA STIŽE U ZVEZDU: Potpisao Bastos - 800.000 evra za doskorašnjeg štopera Lacija!

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku meča.

93. minut
GOOOL! Samaseku je presekao loptu i sjajno pronašao Dabura koji je "špicem" savladao Borjana - 2:0!
90. minut
Igraće se još pet minuta.
90. minut
Skov menja Sesenjona.
85. minut
Pavkov menja Falćinelija, a Simić menja Gajića.
83. minut
Milunovićev pokušaj glavom završava preko gola Hofenhajma.
80. minut
Larsenov pokušaj glavom završava preko gola Borjana.
78. minut
Belfodila i Baumgartnera menjaju Bebu i Larsen.
75. minut
Ben, Vukanović i Petrović menjaju Kataija, Sanoga i Spiridonovića.
73. minut
Sanogo ponovo pokušava, korner je izveo Spiridonović, a Afrikanac iz izgledne pozicije šutira pored gola.
69. minut
Posle kornera Kataija pokušao je Sanogo, ali njegov udarac ide preko gola.
66. minut
Žuti karton za Sanoga.
65. minut
Zbog prigovora crveni karton je dobio Dejan Stanković. Trener crveno-belih se bunio zbog spornog detalja koji se desio nekoliko sekudni pre gola. Naime, Akpoguma je srušio Nikolića.
64. minut
GOOOL! Vodi Hofenhajm, Rudi je centrirao, a precizan je bio Baumgartner.
56. minut
Nakon kornera za crveno-bele nije se ništa značajnije desilo.
50. minut
Udarac Dabura sa 15-tak metara Borjan odbija u korner.
46. minut
Dvostruka izmena u Hofenhajmu. Griliša i Gaćinovića menjaju Samaseku i Gajger.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
45. minut
Velika prilika za Dabura, ali sa gol linije izbija Degenek.
44. minut
Žuti karton za Falćinelija.
40. minut
Spiridonović je imao veliku priliku. Srđanov udarac sa nekoliko metara blokirao je Vogt.
36. minut
Još bolja prilika od one pre minut. Falćineli je pokušao da lobuje Baumana, međutim, lopta odlazi visoko preko gola.
35. minut
Velika šansa za Crvenu zvezdu. Prošao je Rodić po levoj strani i centrirao, ali Falćineli je za malo bio kratak.
27. minut
Simpatična situacija na Rajn Neker areni. Naime, Dejan Stanković je zagrlio Mijata Gaćinovića - sjajan sportski pozdrav.
22. minut
Sesenjon je šutirao, ali Eraković loptu šalje u korner.
15. minut
Hofenhajm ima terensku inicijativu, ali bez konkretnog učinka.

8. minut
Uzvraća Zvezda, Falćinelijev udarac završava pored gola Baumana.
3. minut
Novi pokušaj domaćih. Probao je Baumgartner "makazicama", ali Borjan siguran.
2. minut
Hofenhajm je krenuo ofanzivno. Udarac Rudija sa 10-tak metara završava preko gola.