10°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

IBRA U SVOM STILU: Briljirao pa dobio CRVENI KARTON! Šta li je PRIGOVORIO sudiji?

10.04.2021. 21:14
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Profimedia
Milan ipak trijumfovao.

Italijanski velikan Milan savladao je Parmu u utakmici 30. kola Serije A (3:1). Osim majstorije Kesija i Rebića, meč je obeležio i, ko drugi, Zlatan Ibrahimović, potezima, ali i crvenim kartonom.

KONAČNO SE I TO DESILO: Liverpul ostvario prvu POBEDU u 2021

BRUKA NA OSTRVU: Tokom odavanja pošte Princu Filipu, navijači napravili SKANDALOZAN potez (VIDEO)

VLAHOVIĆ UČI OD HALANDA: Srpski reprezentativac otkrio sve o Zlatanovoj poruci!

Milan je na kraju prvog poluvremena imao ozbiljnu prednost.

Na samom startu meča, već u osmom minutu, Ante Rebić je odlično realizovao asistenciju Ibrahimovića, koji je pre toga veoma atraktivno umirio loptu. Zatim napravio "lažnjak" i odlučio se da doda kolegi iz napada.

Hrvat se zagradio leđima, zatim se okrenuo i zakucao loptu u gornji ugao.

U 44. minutu je bilo 2:0, a u akciji je ponovo učestvovao povratnik u reprezentaciju Švedske. Odigrao je dupli pas sa Teom Ernandezom koji je proigrao Frenka Kesija kojem nije bilo teško da sa 13 metara pošalje loptu u donji ugao.

A onda, velika promena na terenu i opet u glavnoj ulozi Ibrahimović.

Ibra je nešto prigovorio sudiji Fabiju Mareski koji mu je odmah pokazao crveni karton.

Kazna za ovaj najblaže rečeno nepromišljeni gest je stigla u 66. minutu. Gracijano Pele je sa druge stative glavom spustio loptu na peterac gde ju je sačekao Rikardo Galjiolo. Zakačio je po ruci golmana Milana Donarumu, ali je gol priznat. Odmah zatim je gledan snimak, ali promene odluke nije bilo.

Iako je u nastavku pokušavala Parma da iskoristi prednost igrača u četvrtom minutu nadoknade Leao je postigao gol za konačnih 3:1. Portugalac je inače u 84. minutu zamenio Rebića, a onda u samoj završnici meča na stadionu “Enio Tardini” odlično realizovao kontranapad.

Nešto ranije, u uvodnom meču dana Serije A, Specija je kao domaćin pobedila Krotone sa 3:2 (0:1), iako je gost vodio dva puta.

Rosoneri su, koliko-toliko, zadržali priključak za vodećim Interom koji ima 71 bod, odnosno osam bodova više i meč manje. Takođe, pobegli su Juventusu na četiri boda.

Parma je nakon poraza ostala pretposlednja sa skromnih 20 bodova, pa je selidba u Seriju B sve izvesnija. Mogu donekle i da žale jer su više od pola sata imali igrača više. I to nisu iskoristili barem za osvajanje boda.