IVANJIČKE LEPOTICE PRESUDILE NOVOSAĐANIMA: Javor bolji od Mladosti

08.08.2022. 20:54
Luka Luković
Luka Luković / Izvor: MN Press
Domaćin upisao novi trijumf.

Fudbaleri Javora savladali su Mladost GAT (2:1) u poslednjem meču petog kola Mozzartbet Superlige.

POBEDA, PA ŠUT KARTA: Voždovac otpustio trenera!

PRINUDNE PROMENE: Stanković meša karte, poznato ko će zameniti Ivanića, Rodića i Pešića

OVO JE JASAN ZNAK: Bitna informacija za Zvezdu pred meč sa Pjunikom

Ivanjičani su tako nastavili sa odličnim igrama od starta šampionata. Sem uvodnog poraza od Partizana, tim Igora Bondžulića je od mogućih 12 osvojio čak deset bodova i popeo se do četvrte pozicije.

Pred solidno popunjenim tribinama na gradskom stadionu, Javor je do prednosti stigao u desetom minutu. Norman Kembel je dočekao loptu na ivici šesnaesterca i volej udarcem prevario Milojevića.

Nekoliko minuta kasnije već je moglo da bude i 2:0 za domaće. Gigić je bio u prilici, ali se nije najbolje snašao bivši centarfor Partizana. Za taj promašaj stigla je kazna u 17. minutu. Dimitrov je sve uradio, prošao po levoj strani, dodao za Mirosavljeva kojie u situaciji jedan na jedan sa golmanom "belih" izašao kao pobednik.

U nastavku prvog dela igre, Javor je nastavio sa inicijativom, a najbolje prilike je imao Luka Luković. Jedan od najzaslužnijih za povratak kluba u elitu je propustio dve izuzetne šanse. Jednom se Milojević istakao, da bi se potom Luković spetljao u odsudnom trenutku.

Ali, što nije tada uradio nekadašnji đak Crvene zvezde jeste u 55. minutu meča. Posle jedne polukontre, primio je loptu na nekih 20 metara od gola i u stilu pravih majstora pogodio dalji ugao za novo vođstvo domaćina.

Javor se od tog trentuka povukao, tražio šansu iz kontre, ali nije bilo promene rezultata i tri boda ostaju u Ivanjici.