moderate rain
24.04.2024.
117.1643
109.4482

KAKAV MEČ! Paunov Čikago je gubio, pa poveo, a Katai se upisao u strelce. OVAJ gol mu je bio potreban (VIDEO)

11.03.2018. 08:25
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: Profimedia
Neverovatan početak.

Počela je nova sezone MLS lige, a na prvom meču Čikago Fajer dočekao je ekipu Sportinga Kanzas Sitija. Veljko Paunović, koji se nalazi na klupi domaćina, rešio je da odmah pruži šansu novajliji u timu, Aleksandru Kataiju koji se našao među startnih 11.

Lalatović otkrio šta misli o potezu Vladimira Stojkovića

NIŠTA NE ŽELI DA KRIJE: Stranac otkrio da li ostaje u Zvezdi

Meč nije počeo dobro po Paunov tim, gubili su 2:0 (9. Gutjerez i 44. minut Rasel), ali su po povratku sa pauze domaći igrači zaigrali nešto otresitije.

Prvi gol za Čikago u ovoj sezoni postigao je upravo Aleksandar Katai u 70. minutu, i to na asistenciju srpskog zeta Bastijana Švajnštajgera. Sjajno je proigrao protivničke igrače i loptu poslao pravo do Kataija, koji je glavom poslao loptu u mrežu i tako doneo veliku radost navijačima i smanjio rezultatsku prednost koju je imao rival.

Ubrzo je viđen i drugi gol i to posle četiri minuta, strelac je bio Nemanja Nikolić. Katai je izveo korner, lopta je šutnuo MekKarti međutim bez uspeha, ali se ona odbila do Nikolića koji loptu samo proturio iza gol linije. Brza akcija u 82. minutu zbunila je odbranu Sportinga pa se Nikolić još jednom upisao u strelce.

Ipak, protivnik je do kraja uspeo da preokrene rezultat i golovima u 83. i 86. minutu stigne do trijumfa.

- Vratili smo se u igru i to je jako bitno, ali nismo smeli da propustimo toliko šansi koje smo stvorili. Mora to biti bolje – rekao je na kraju meča trener Veljko Paunović.

Naredni protivnik Čikaga biće Minesota, 17. marta.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.