KOPA AMERIKA: Marakana STREPELA zbog Žezusa, Peru se borio, Brazil igrao. Radio je i VAR (VIDEO)

07.07.2019. 23:58
Fudbalska reprezentacija Brazila
Fudbalska reprezentacija Brazila / Izvor: Reuters
Selesao osvojio trofej.

Fudbalska reprezentacija Brazila novi je šampion Kopa Amerike! Karioke su kao domaćini turnira sa 3:1 na prepunoj Marakani slavili protiv Perua i na taj način po deveti put u istoriji ovog takmičenja podigli pehar najbolje selekcije.

SP ZA ŽENE: Sjedinjene Američke Države na krovu sveta! (VIDEO)

PUKLA TIKVA: Salah OSTAO bez trenera! (FOTO)

REAL SPREMAN ZA OVAJ SCENARIO: Zidan menja tim (FOTO)

Brazilci su poveli već u 15. minutu golom Evertona, međutim, Peru se nje predavao. Najbolji igral crveno-belih Gerero pogodio je sa bele tačke i utišao Marakanu. U samoj završnici prvog dela Žezus je pogodio za novu prednost domaćeg tima!

U nastavku duela Brazil je napadao i imao nekoliko šansi da ranije reši pitanje pobednika, ali umesto toga najbolji strelac Selsesaa Gabrijel Žezus zaradio je drugi žuti, tj. automatski crveni karton čime je u znantno otežao posao svojim saigračima.

Do kraja duela Peru je pokušao da nametne inicijativu i postigne spasonosni gol, međutim, to se nije desilo. Na kraju, Brazil je golom sa bele tačke posle korekcije VAR tehnologije postigao treći gol za potvrdu trijumfa i erupciju radosti navijača na Marakani.

BRAZIL - PERU 3:1

STADION: Marakana

SUDIJE: Tobar Vargas (Čile)

STRELCI: Everton 15, Žezus 45+3, Ričalison 89 (penal)- Gerero 44 (penal)

KARTONI: Žezus (crveni), Silva, Ričalison - Tapia, Zambrano, Advinkula

Brazil: Alison, Markinjos, Silva, Alveš, Sandro - Artur, Kazemiro, Everton (Alan 90+2. minut), Kutinjo (Militao 77. minut), Gabrijel Žezus, Firmino (Ričalison 75. minut).

Peru: Galese, Zambrano, Abram, Trauko, Advinkula - Tapia(Gonzales 82. minut), Jotun (Ruidiaz 78. minut), Kariljo (Polo 86. minut), Kueva, Flores - Gerero.

Pogledajte kako izgleda Tatjana Bašević, bivša devojka nemačkog košarkaša Maika Cirbesa