ZVEZDO, PAZI SE: Kopenhagen i dalje MAKSIMALAN, strelac iz Beograda nastavio da REŠETA (FOTO)

09.08.2019. 19:54
Stale Solbaken
Stale Solbaken / Izvor: Srbija Danas
Revanš je u utorak u prestonici Danske.

Fudbaleri Kopenhagena su odigrali utakmicu 5. kola danskog prvenstva protiv Lingbija. Protivnik Crvene zvezde u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona kao domaćin pobedio je sa 2:0 (0:0). Oba gola dao je Jonas Older Vind, u 46. i 60. minutu. Zahvaljujući ovom trijumfu, branilac titule zadržao je maksimalan učinak i prvi je na tabeli sa 15 bodova. Lingbi je deveti sa šest.

PRKOSI ZAKONU GRAVITACIJE! Makazice Luke Jovića ZASENILE sve, Zidan je samo gledao... (VIDEO)

LIDER POTPISAO: Kristal Palas se POHVALIO, Luka Milivojević ima NOVI ugovor (FOTO)

ZVEZDA GA JE ŽELELA: Evo gde bivši reprezentativac Srbije nastavlja karijeru (FOTO)

Starteri za Kopenhagen su bili Jonson, Bartolec, Papajanopulos, Nelson, Ovijedo, Bijel, Tomsen, Falk Jensen, Fišer, Sotiru i Vind, a napadač Dame N Doje nije bio ni u protokolu. U prvih 45 minuta, domaćin je imao znatno veći procenat poseda lopte (64 prema 36), ali nije bilo mnogo prilika. Najbolju je propustio novajlija Pep Bijel.

Na poluvremenu šef struke Stale Solbaken dao je šansu Zeki (umesto Tomsena), a već u uvodnim trenucima njegov tim je poveo. Strelac je bio Vind koji je uspešno izveo penal u Beogradu. Fišer je odradio veliki deo posla. Prošao je odlično po levoj strani, a onda na ivici kaznenog prostora na drugoj strani pronašao Vinda. Loptu je poslao u dalji ugao golmana Lingbija.

U 60. minutu, odbrana gostiju je na kratko otklonila opasnost ispred gola, ali samo na kratko. Sa desetak metara, Vind je poslao loptu iza leđa golmana Lingbija. Na najbolji način iskoristio je smušenost u odbrani i činjenicu da je golman istrčao. Do kraja meča šansu su dobili i Stage i Darami.

Podsetimo, u Beogradu je bilo 1:1. Revanš u prestonici Danske zakazan je za utorak.