KOPLJANICI KONAČNO PALI: Posle 760 dana Ajaks izgubio kod kuće (FOTO)

06.12.2019. 22:32
FK Ajaks
FK Ajaks / Izvor: Reuters
Viljem odneo ceo plen u prvom meču 16. kola Eredivizije.

Fudbaleri Viljema načili su, slobodno se može reći, senzaciju i trijumfovali protiv Ajaksa usred Amsterdama sa 0:2 (0:1) u prvom meču 16. kola šampionata Holandije i tako naneli Kopljanicima prvi poraz u sezoni kada je domaće takmičenje u pitanju. Kopljanici su posle 760 dana pognute glave napustili domaći teren, još od 6. novembra 2017 kada ih je savladao Uterht koji je tada predvodio sa klupe današnji trener Ajaksa Erik ten Hag.

PUN STADION, DOBRA POJAČANJA: Dule Savić I Pižon imaju važnu poruku za zvezdaše

MILOJEVIĆ: Moram da rotiram igrače, iako to ne volim

KOSANOVIĆ: Kvalitetniji smo od Mladosti

Malo šta je na ovom meču polazilo Ajaksu za nogom. Kopljanici su napadali stihijski pošto su imali čak 29 šuteva ka golju protivnika, ali svega šest u okvir, dok je Viljem iz dva kontra napada postigao dva gola.

Prvo je Nuneli uspeo da umakne Destu koji ga je srušio i skrivio jedanaesterac, a uspešno ga je u gol pretvorio Ndajišimije u 42. minutu i doneo Viljemu prednost na poluvremenu. Pretio je Ajakas i u nastavku, ali bilo je to daleko od one igre kojom su prošle sezone Kopljanici opčinili Evropu. Drugi gol je Viljem postigao kada je Pavlidis povukao kontru, odlično uposlio Dnakerleja koji je preicznim udarcem postigao drugi gol za goste u 78. minutu i tako rešio pitanje pobednika.

Pogledajte kako izgleda ruska atletičarka Darija Klišina

PARTIZANU NEĆE BITI LAKO: Sumu ŽELE Arapi i Kinezi

TRAMPA KOJA ĆE OBRADOVATI DELIJE: Zvezda daje Kanjasa, evo ko dolazi na Marakanu (FOTO)

PRAVDA ĆE BITI ZADOVOLJENA: Fudbalski savez TZV. Kosova pred IZBACIVANJEM iz UEFA i FIFA

ABRAMOVIČ DREŠI KESU: Čelsiju UKINUTA suspenzija, Lampard može da kupuje već u januaru (FOTO)