KRALJEVI PRESLIŠALI BARSELONU: Sjajna partija Reala - Benzema PETOM zatresao mrežu Katalonaca!

10.04.2021. 23:08
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Profimedia
Jedan od najboljih El klasika u poslednjih nekoliko godina.

Večeras je odigran nadaleko čuveni španski deribi, popularni El klasiko u kome su se sastali Real Madrid i katalonska Barselona. Ekipa kraljevskog kluba uspela je da po jakom pljusku i lošim vremenskim uslovima savlada večitog rivala sa 2:1, čak iako su pred sam kraj meča igrali sa igračem manje.

KAKVA POBEDA FSS: Najtalentovaniji fudbaler Francuske igraće za Srbiju! Sin Albanke i Srbina odabrao korene

BRUKA NA OSTRVU: Tokom odavanja pošte Princu Filipu, navijači napravili SKANDALOZAN potez (VIDEO)

KONAČNO SE I TO DESILO: Liverpul ostvario prvu POBEDU u 2021

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Reala koji je postigao dva odlična gola.

Poveli su domaći nakon svega 13 minuta igre preko koga drugog do Karima Benzeme koji je postigao sjajan gol petom na dodavanje Lukasa Vaskeza.

Već je u 26. minutu bilo 2:0. Toni Kros je sjajno šutirao, lopta je na putu ka mreži pogodila Desta i Albu, ali gol se piše Krosu.

Kraljevi su lako mogli i do trećeg gola, lopta se odbila Valverdeu koji je pokušao sa ivice šesnaersterca, ali je golam katalonaca Ter Štegen majstorski intervenisao.

Najbolje prilike u prvom delu meča Barselona je imala u poslednjih nekoliko minuta poluvremena. Lionel Mesi je u prvom minutu nadoknade iz kornera pogodio stativu, da bi samo dva minuta kasnije u gužvi u petercu pogodio Kurtou.

Drugo poluvreme igralo se u potpuno drugačijim vremenskim uslovima, padala je izuzetno jaka kiša, ali kvalitet meča nije opadao.

Posle tačno sat vremena gosti dolaze do gola. Oskar Mingeza ostao je zaboravljen ispred gola i sjajno se snašao da šutira pa je tako smanjio na 2:1.

Finiš meča obeležio je Kazemiro koji je u samo dva minuta dobio dva žuta kartona što će verovatno biti veći problem Zidanu za naredne mečeve nego što je bio u nekoliko minuta nadoknade u El Klasiku koji je završen tako što je Barselona pogodila prečku bukvalno nekoliko sekundi pre poslednjeg zvižduka sudije.

Izabranici Zinedina Zidana su sada izbili na prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao Atletiko (66), ali sa utakmicom više. dok je Barsa treća sa jednim bodom manje.