19.04.2024.
117.1484
109.6792

KUP SRBIJE: Đurđević MAJSTORIJOM odveo Partizan u FINALE, na megdan Zvezdi (VIDEO)

10.05.2017. 19:58
Uroš Đurđević
Uroš Đurđević / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana na stadionu u Humskoj. Meč za trofej u Novom Sadu.

Fudbaleri Partizana igraće 27. maja u finalu Kupa Srbije, protiv Crvene zvezde (izbacila Čukarički) na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu. Branilac trofeja je posle 0:0, u prvom meču polufinala, na svom stadionu, u revanšu pobedio Vojvodinu, rezultatom 1:0. Jedini gol za ekipu Marka Nikolića (igrali bez Leonarda) dao je najbolji strelac tima, Uroš Đurđević, u samoj završnici prvog poluvremena. Trijumf svojih ljubimaca propratilo je i nešto više od 22.000 navijača, što se prilično dugo nije desilo u Humskoj. Očigledno je da su na odličnu posetu uticali lepo vreme, termin (18 časova), slobodan ulaz, kao i važnost utakmice. Treba reći da je podršku imala i Vojvodina, a njeni navijači su bili smešteni na severnoj tribini.

BITKA ZA FINALE KUPA: Nikolić napravio VELIKU PROMENU u timu (SASTAVI)

NEĆE IGRATI PROTIV VOJVODINE: Leonardo je MOĆNOM PORUKOM oduševio i navijače i saigrače (FOTO)

U 13. minutu, prilično dugo je trajala opsada gola Vojvodine, a posle nekoliko pokušaja Vojvodina se ipak odbranila. Tokom tih napada, reklamirali su crno-beli i igranje rukom u kaznenom prostoru Bogdana Planića. Sudija Milorad Mažić nije smatrao da je to za penal, što se ispostavilo kao dobra odluka. Ruka je bila u prirodnom položaju. Posle pokušaja Partizana (Tavamba i Radin), usledio je veliki promašaj Marka Jankovića.

U 30. minutu pokušao je Mihajlović, a nekoliko minuta kasnije i Meleg. Ipak, Stevanović je uspeo da odbrani. Zatim je Đurđević šutirao u 40. minutu, ali preko gola. I onda u 44. minutu, oslobodio se čuvara Puškarića i postigao veoma efektan gol. Doduše, u duelu sa Puškarićem se poslužio rukama, ali je sudija Mažić samo kasnije pokazao na centar. Bez signalizacije prekršaja.

Moglo je u 46. minutu i da bude 2:0, odnosno da Đurđević ponovo bude strelac. Ipak, u situaciji "jedan na jedan", golman Rockov je bio uspešniji. Tako je bilo samo tri minuta kasnije. Doduše, sa suprotne, leve strane, i iz veće udaljenosti pokušao je Mihajlović, ali bez uspeha. U tim trenucima, stadionom u Humskoj orila se (samo) melodija pesme "Pola Mađar, pola ustaša" zbog koje crno-belima preti kazna. I u 51. minutu nastavljena ofanziva Partizana, ali je tada Janković bio nedovoljno precizan. U 59. minutu, Vojvodina se oslobodila, i opsedala gol Stevanovića. To je međutim kratko trajalo, pa su crno-beli ponovo preuzeli inicijativu. Izgledne prilike međutim nisu iskoristili Đurđević i Mihajlović. U 69. minutu, rezervista Vojvodine Spremo je bio neprecizan.

U 73. minutu, na muke je Stevanovića stavio Vukasović. Ipak, šut sa 30-ak metara zaustavio je golman Partizana. Kontra Partizana, "četiri na tri", u 79. minutu nije uspela, pošto je u odsudnim trenucima Mihajlović igrao rukom. Nekoliko minuta kasnije, ustupio je mesto Petru Đuričkoviću. Od 87. minuta na terenu je bio i Saša Ilić, koji je kao i uobičajeno dobio veliki aplauz. Već u narednom minutu, na zemlji je ostao da leži Ostojić, iako nije bio u duelu. Ipak, bio je spreman da nastavi meč.

Poslednji minut doneo je dodatnu napetost, a u kaznenom Partizana je bio čak i golman Vojvodine Rockov. Posle kornera, mogao je Partizan da ide na kontru, ali je Stevanović sve usporio.

PARTIZAN - VOJVODINA 1:0 (1:0)

STRELCI: Đurđević u 44. minutu

STADION: Partizana (Beograd)

GLEDALACA:  22.256

SUDIJA: Milorad Mažić

PARTIZAN: N. Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Radin, Kosović, Janković (od 87. Ilić), Mihajlović (od 85. Đuričković), Tavamba (od 76. Jevtović), Đurđević.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Puškarić, Antić, Jovančić, Vukasović (od 83. Đorđević), S. Babić (od 57. Spremo), Knežević (od 75. Stamenić), Meleg, Malbašić.

CRNO-BELA PORODICA: Pogledajte ko je došao da pruži podršku fudbalerima Partizana (FOTO)